Wpis z mikrobloga

@fegwegw: Właściwie to nie wiem. Przeczytałem, że programiści dzielą się na zwykłych klepaczy i programistów.
Myślałem, że to prawda. Ale jeśli nie to wyprowadź mnie z błędu.
@WhirPool: O to to! Czym są dobre praktyki tworzenia oprogramowania?
@GG99: Moim zdaniem to nie ma tak, że dobry albo że nie dobry. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że ludzi. Ludzi, którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam. I co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które
@GG99: Jeżeli ogarniasz dobrze angielski to polecam Ci Code Complete 2nd edition. Przeczytałem ją parę miesięcy temu i muszę przyznać, że to był właśnie strzał w dziesiątkę jeżeli chodzi o książki o dobrych praktykach.
@GG99: Musisz po prostu ciągle się rozwijać. Znajdź społeczność - jakieś konferencje, spotkania hobbystów itd, dopytuj ludzi starszych stażem co polecają, szukaj nowych wyzwań, nowej wiedzy, przeczytaj książki polecane przez społeczność i co ważne - pozwól innym zajrzeć w swój kod. Rzucaj sobie wyzwania, a przy ich realizacji proś ludzi z doświadczeniem o ocenę swojego kodu. Nie ma złotego środka - żeby być w czymś ekspertem na pewno musisz poświęcić na
@GG99: Jednym z takich filarów "dobrego programowania" jest pamiętanie, że nie piszesz tego dla siebie. W firmie zawsze, prędzej czy później, znajdzie się ktoś, kto będzie musiał przeczytać i zrozumieć to co napisałeś. Im mniej WTF?!/h będziesz słyszał, tym bardziej czytelny Twój kod.
@GG99: Interesuj się różnymi zagadnieniami, czytaj książki, oglądaj nagrania z wykładów z przeróżnych spotkań, czytaj artykuły, przeglądaj strony typu hackernews albo /r/programming, ucz się, pisz własne projekty w tematach, które cię interesują, ucz innych nowych rzeczy by utwierdzać swoją wiedzę, takie tam.

Albo siedź 8h i #!$%@?, też się da, ale kokosy jednak mniejsze.