Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam mały problem z pracą i nie wiem czy i jak go rozwiązać. Otóż zaczęłam w lutym pracę w pewnej firmie od "okresu wdrożeniowego", który łącznie wynosił 64 godziny, a umowę podpisałam 1 marca. Pracodawca powiedział, że wynagrodzenia za luty mi nie wypłaci, bo "za przekazywanie wiedzy się nie płaci". Faktem jest, że na żadne wynagrodzenie za ten okres się nie umawialiśmy, bo według mnie było oczywiste, że je otrzymam.
Z tego co czytałam wynika, że coś takiego jak bezpłatny okres próbny w prawie pracy nie istnieje, więc mam już zamęt w głowie i nie wiem co robić, bo jednak trochę swojego czasu w to włożyłam.

#pracbaza #praca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: akado
  • 12
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: stawiam milion zł że to mała polska firma ( ). Gdyby jakimś cudem się okazało że to dobrze płatna robota to możesz przeboleć. Najlepiej zorganizuj sobie jakiś dowód na to od kiedy pracowałeś. Pozwiesz janusza do sądu pracy o hajsy jak skończysz tam pracować. Nic się nie przedawnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Sama jesteś sobie winna, bo pracowałaś bez umowy. Umowa to dla Ciebie zabezpieczenie. Nawet w przepisach (od 2016) jest określone że musi być zawarta przed przystąpieniem do pracy, właśnie po to żeby nie wykorzystywać ludzi na bezpłatnym okresie próbnym. Gdyby coś Ci się stało to firma się wypnie, powiedzą że u nich nie pracowałaś. Nawet nie miałaś ubezpieczenia zdrowotnego. Nie ma umowy to nie pracuję, proste.
  • Odpowiedz
OP: @puto Trafiłeś w dziesiątkę. Praca nie jest dobra, taki Janusz biznesu, który do tego jest okropnym chamem i burakiem. Rzucam ją w tym miesiącu, jak tylko dostanę wypłatę za marzec, bo boję się że i za to mi nie zapłaci. Tylko co jeśli nie mam dowodu? Jak mówię, umowa od 1 marca, a pracę zaczęłam 19 lutego.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: akado}
  • Odpowiedz
NagaObywatelka: @AnonimoweMirkoWyznania XXI wiek a ludzie zamiast poczytać dowiedzieć się o swoich prawach i obowiązkach względem pracodawcy to czytają jakieś pudelki i inne.. a potem się dziwią jak je Janusz biznesu wykorzysta i pół miesiąca bez umowy popracują.....i bez wypłaty.....dziwię sie, bo nie trzeba płacić za takie informacje, one tajne nie są. Wystarczy chcieć się dowiedzieć czegoś przydatnego do życia.....

Zaakceptował: kwasnydeszcz}
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: do OP. faktycznie NagaObywatelka ma sporo racji, dokształć się z kodeksu pracy trochę bo jest niezbędny na rynku pracy... niestety ( ͡° ʖ̯ ͡°) Moim zdaniem powinni go uczyć w liceum ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wiedza ci ta pozwoli walczyć z januszami i być krok przed ich zagrywkami.

Wracając do pytania że nie ma dowodu. To może być najprostszy dowód. Jakiś/jakieś
  • Odpowiedz