Wpis z mikrobloga

joł mirki. Sprawa wyglad tak: pisze sobie w Javie, znam juz kilka technologii i chciałbym iść na staż. Problem leży w tym, że nie mam studiów. Spotkałem sie ostatnio z kuzynem, który w branży siedzi od ok 10 lat i powiedział mi, że bez studiów w Javie i C# moge mieć bardzo ciężko coś złapać, bo to są duże korpo, biorą studentów na mase itp itd. Zasugerował mi żebym może spróbował uderzyć w stronę Ruby lub Pythona ew. jakiegoś innego nie korporacyjnego języka :D Wiecie może jak teraz wygląda rynek Ruby i Pythona? Czy bez studiów nie bylbym odrzucany? W którym jest więcej pracy?

#ruby #python #java #csharp #programowanie #programista15k
  • 14
@kasztanozord: Zrób sobie portfolio. Dodaj jakieś kody na githuba. Zacznij prowadzić bloga i dodaj kilka wpisów technicznych z javy czy zbliżonych rzeczy. Napisz jakąś małą aplikację jako demo, żeby HRy mogły poklikać i zobaczyć że coś umiesz.

I może się w javie uda na spokojnie. Próbuj, nie każdy musi mieć studia.
@kasztanozord: pełna zgoda z kolegą @HitmaNeK_ powyżej i o ile sam nie miałem problemów z brakiem studiów, tak mój przyjaciel, o klasę lepszy ode mnie programista, spokojnie poukładał sobie życie w Python/Django we Wrocławiu bez, jak na mój stan wiedzy, "wyższego".

nie wiem natomiast jak to jest, z jak to nazwałeś "korporacyjnymi" językami, w januszbizach, które #!$%@? będą miały na kwity (brak HRów) a patrzeć będą na umiejętności.

co nie zmienia
@kasztanozord: Dużo zależy od firmy. Staż/junior w polsce bez problemu powines się dostac nawet jak nie masz studiów, a masz skilla i fajne projekty. Jednak w korpo zwłaszcza zagranicznych bez studiów awansowac na wyższe stanowiska można miec problemy.
@MetroStation
@HitmaNeK_
@luzny_lori
@Ewentualnie
@katoz
@cxnmlhuipwetr
przez ta rozmowe z kuzynem mam metlik w glowie bo nie ukrywam, lubie to robic ale tez chcialbym polepszyc moj standard zycia, za tydzien skoncze 24 lata i mam jakies dziwne mysli ze zaraz moze byc za pozno zeby z czymkolwiek zaczynac na nowo, w razie gdyby ten brak studiow byl duza przeszkoda :D ale jak tak to nadal zostane przy javie i bede probowal aplikowac
@kasztanozord nic Cię nie kosztuje zrobienie doprowadzenie swojego github'a do porządku, jakieś ładne portfolio i podesłanie kilku CV'ek. W międzyczasie zawsze możesz się rozwijać - skoro znasz jeden język to w miarę łatwo poznasz drugi i przy okazji dodasz projekt do portfolio. Mogę tylko dodać, że brak wykształcenia wyższego nie przeszkadza w zdobyciu dobrej pracy (ruby here). Nigdy nie dostałem pytania o studia - bardziej na zasadzie: 20 czy 26 dni urlopu?:)
@kasztanozord: Napisz mi na priv skąd jesteś i podeślij cv, jeśli będzie coś ciekawego to podpytam u siebie czy mamy slot wolny. Sii szuka cały czas ogarniętych ludzi, ale w Twoim przypadku bardziej juniorów niż na staż. No ale zobaczymy, może coś z tego będzie.
Jak chcesz, to się odezwij na czasie.