Wpis z mikrobloga

@Rihter: Hmmm to co powinni wg Ciebie dodatkowo przedstawić? Ta ostatnia publikacja potwierdza w sumie wszystko co było od ok 5 lat, układa to w spójną całość i mówi konkretnie jak zapłacić podatek.
@Arrival Miło że ta publikacja pojawiła się przed końcowym terminen skladania pitu. 5 lat mówisz? Ja przez ostatnie pół roku przeczytałem wiele innych opini. Pozwole sobie przedstawic je w kilku puntkach:
- trafing krypto vs krypto jest zwolniony z podatku
- rozliczamy się z kwoty którą wypłacamy z giełdy
- Nie było mowy o żadnym PCC.
Sam fakt publikacji tej interpretacji w takim terminie pokazuje że wcześniej sytuacja nie była zbyt jasna
@Rihter: O PCC mowa jest od kiedy tylko pojawiły się interpretacje traktujące kryptowaluty jako prawa majątkowe. Sporo osób go płaciło. Jeśli coś jest prawem majątkowym to przepisy są jasne i tu w sumie MF nic nowego nie opublikował.

Ja też chętnie widziałbym kryptowaluty z przepisami jak instrument finansowy, tylko czuję że u nas byłoby to trochę trudniejsze i jeszcze bardziej by było zamieszane. Wymieniać wszystkie krypto z nazwy? Zdefiniować, że walutą
@Rihter: Jesli mozna zapytac, skoro nie jestem rezydetem podatkowym w Polsce jak ty, to Morawiecki moze nam skoczyc? Mieszkam w UK i tutaj place podatki i z tego co sie orientowalem, jesli kopie krypto to dopiero w momencie wymiany na Fiat musze odprowadzic podatek, w kraju w ktorym mieszkam.