Wpis z mikrobloga

#linux #debian #manjaro Z Linuxem to mam w sumie tylko doświadczenia z Manjaro. Używam go z przerwą już kilka lat i tutaj pytanie, jak z tym debianem i jego stabilnością, szybkością? Bo Ubuntu to jakiś koszmar dla mnie był.
Warto postawić debiana i potestować, czy może nie ma aż tak wielkich różnic?
  • 17
  • Odpowiedz
@Init0: no z tym kompilowaniem to prawda, vmware mi tak kompilował i na koniec wypluł error (brak miejsca na dysku), a było 500gb :D
mi się podoba mocno repozytorium aur i komenda yaourt, tego w systemach debianowych nie ma
@Gronekmaster: kompilował przy użyciu gcc5
@fervi: ma to drivery do nvidia optimus?
  • Odpowiedz
@kedavravada: Nie wiem co powiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bumblebee sam w sobie nie powinien robić problemów ze wstawaniem komputera - w sensie sam może nie wstać (z jakiegoś powodu), ale sam komputer na Intelu powinien wystartować
  • Odpowiedz
@kedavravada: Debian z Gnome. 1 kwietnia mi minęło dwa lata od kiedy używam i nie zamieniłbym na żaden inny. Przez chwilę miałem Archa, ale Debian i tak wygrał. Na początku bałem się gałęzi testing ale od ponad roku używam i nic się nie wykłada.
Oczywiście mówimy o desktopie?
  • Odpowiedz
Śmiało dawaj Debiana z Gnome. Jak nie masz jakiegoś starego hebla to bierz Gnome, bo inaczej tylko się będziesz wkurzał. Ja kombinowałem, a to XFCE, a to KDE, a to znowu jakieś inne co to Elementary ma (nie pamiętam już co). Ubuntu, Elementary, Arch, Fedora. Wszystko przerabiałem i każdy mi się wysypywał po jakiś dwóch tygodniach jak trzeba było aktualizację zrobić. Odkąd mam Debiana nic się nie sypie. I to w wersji
  • Odpowiedz
@kedavravada: stare pakiety... w tym środowiska graficzne, wine, gimpy ect... nawet testing jest starociem w porównaniu do archa/manjaro, będziesz ssać z backportów SIDa, albo mieć "experience" sprzed roku. na serwer tak, na desktop - eee.
  • Odpowiedz
@Hu_Yu_Hai_Ding: Taaaa. A porównywałeś to kiedykolwiek? W Debian Testing Gnome, Gimp i wiele innych jest w tej samej wersji co w Archu. Tak jak wcześniej pisałem Gnome 3.28 miałem wczesniej z oficjalnych repozytoriów Testing niż miał je Arch. Fakt, niektóre są trochę starsze, ale mówienie, że sprzed roku to delikatnie mówiąc lekkie nadużycie.
  • Odpowiedz