Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chętnie wysłucham porady albo kogoś kto mnie nakieruję

Mam 20 lat jestem w szkole zawodowej na profilu hydraulik w 2 klasie, byłem wcześniej w 2 klasie w technikum ale na profilu który mnie zupełnie nie interesował i nie zdałem z przedmiotów zawodowych przez co musiałem zacząć zawodówkę od 1 klasy i mam 2 lata zaległości. Nie wiem co powinienem zrobić po skończeniu szkoły by zarabiać z 4-5k w Warszawie bo raczej jako hydraulik tylu nigdzie nie dostanę. Myślałem o lo zaocznym, mam papier ukończenia 1 klasy technikum więc może jakieś lo zaoczne od 2 klasy (mam też duże kompleksy przez to że jestem w zawodówce) tylko nawet kończąc zaoczne lo nie wiem czy zdałbym maturę a nawet jeśli to na dość słabym poziomie.
Zawszę są szkoły policealne które też otwierają trochę możliwości. A może jakoś zdać te lo zaoczne i jakieś studia związane z budownictwem/hydrauliką tylko fakt że mam 20lat i jeszcze musiałbym nadrobić liceum i studia trochę mnie smuci bo byłbym już przed 30. Może nie robić nic ze szkołą tylko jakieś kursy np spawcz? Może jakieś ciekawe zawody po szkole policealnej?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz

Co po skończeniu zawodówki?

  • Skończ lo zaoczne nawet jeśli nie zdasz matury 1.9% (1)
  • Kształć się w swoim zawodzie + kurs spawcz 45.3% (24)
  • Naucz się języka i wyprowadź za granice 50.9% (27)
  • Idź na studia związane z budownictwem 1.9% (1)

Oddanych głosów: 53

  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: stary, zazdroszczę Ci mega - skończysz ta szkole, będziesz miał fach w ręku. Otwierasz swoją DG i kasujesz za podłączenie zmywarek, wymianę filtra w pralce, odłączenie zlewu itp. Generalnie robotę sam sobie wybierasz i nie musisz jeździć do tematów trudnych typu czyszczenie kibli, dotykanie sprężyna itp. Ostatnio gościu od zmywarki za wymianę grzałki wziął 350 zł (20 minut) - bo wiedział jak to zrobić! W dzisiejszych czasach fach w ręku
@AnonimoweMirkoWyznania: Zamiast iść do kolejnej szkoły, czy na jakieś gównostudia idź do roboty.

Jesteś hydraulikiem, zaczep się gdzieś na budowie, pokaż, że chcesz i potrafisz *pracować* (wbrew pozorom o to jest najtrudniej). Na początku będziesz zarabiał marnie, ale jak dasz się poznać ludziom z branży, że potrafisz i jesteś solidny - to spokojnie po paru latach te 5k wyciągniesz.

W międzyczasie oczywiście możesz robić jeszcze jakieś uprawnienia z branży - spawanie,