Wpis z mikrobloga

Może ktoś byłby mi w stanie podpowiedzieć, co stało się z moją kawiarką?

Ostatnio wymieniałem w niej uszczelkę. Postarałem się zrobić to najlepiej, jak umiałem. Niestety od tego czasu z zaparzaniem kawy bywa różnie. Dzisiaj na przykład słychać było, że woda w zbiorniczku mocno się gotuje, ale kawa zaczęła lecieć z dużym opóźnieniem. Leciała nieregularnym strumieniem i wyleciało jej mało. Okazało się, że to mocna esencja :) Nie wiem, co mogę zrobić, żeby to naprawić. Kiedy w kawiarce siedziała jeszcze fabryczna uszczelka, takich problemów nie było, ta nowa niestety nie trzyma się tak ładnie :(

#kawatime #kawa
  • 7
@yosoymateoelfeo: Witam to może ja spróbuje coś pomóc:) Proszę powiedzieć jaki to model kawiarki oraz jaki rozmiar. Jest to prawdopodobnie wada uszczelki albo jest za mocno dokręcana ewentualnie może kawa była zmieniana a nie każda kawa odpowiada kawiarce. A esencja z kawiarki powinna być zawsze ciemna i mocna
Jeśli była uszczelka z firmy Bialetti i do kawiarki stalowej to może być też tak że zalał Pan zawór bezpieczeństwa i kawiarka robi kiepską kawę i za nie długo może wyciekać po bokach. I będzie trzeba wymienić na nową.
@lovecoffee: Przepraszam, że wołam i znowu zawracam głowę, ale problemy wróciły :( pomimo tego, że wymieniłem uszczelkę na inną nową z zestawu + wymieniłem też sitko i cały komplet sprawia wrażenie, że szczelnie się trzyma.

Objawy są następujące:
- słychać głośne gotowanie się wody w zbiorniczku (odgłos taki, jak podczas gotowania wody na herbatę w tradycyjnym metalowym czajniku)
- większość wody pozostaje w zbiorniczku
- wylatuje dużo pary
- kawa wylatuje