Wpis z mikrobloga

@widaczew Płyta główna była podłączona z obudową milionem różnych przejściówek, jedną z nich przypadkowo zerwałem. Była odpowiedzialna między innymi za dysk i wraz z nią padł cały laptop, a z samego dysku nie ma już żadnego użytku. Sprawdzałem na komputerze, nie czyta dysku i nie da rady go z niego odpalić.
@Ortofenylofenolan_sodu Dziękuję za dobre chęci, ale jestem już na tyle zrezygnowany, że nawet nie chce mi się go znowu rozkręcać. Laptop był stary, więc to nie jest wielka strata, ewentualnie w przyszłości gdy będzie potrzebny spróbuję coś z tym zrobić. Fajnie by było, gdyby dało się odratować dysk, ale jeśli się nie uda też nie będę rozpaczał, bo nie było na nim niczego wyjątkowo ważnego.
@MyslalemNadTymNickiemDuzoZaDlugo: to niemożliwe, żeby od zerwania taśmy łączącej dysk z płytą zepsuł się dysk. Skoro dysk miał 320GB to najprawdopodobniej był już połączony przez SATA - to dość gruby kabel (poza tym w laptopach zazwyczaj dysk jest podłączony bezpośrednio do gniazd w płycie, bez żadnych kabli). Co pokazuje drugi komputer po podłączeniu starego dysku? Jaki system był zainstalowany na laptopie rodziców?
@jedrek018 Windows 7, komputer po podłączeniu dysku w ogóle go nie wykrywa, a próbując uruchomić komputer z tego dysku nie daje rady - dalej go nie wyszukuje, nie da się zrobić reboota. Wcześniej dysk działał bez żadnych problemów, poza dzisiejszym incydentem nigdy w żaden sposób nie był uszkodzony. Wziąłem rzecz na logikę, bo wszystkie inne wytłumaczenia są równie niemożliwe jak zniszczenie dysku przez zerwanie taśmy.
@MyslalemNadTymNickiemDuzoZaDlugo BIOS też nie wykrywa dysku przy starcie komputera? Nie wziąłeś pod uwagę jeszcze jednej możliwości, dysk padł z powodu badsektorów akurat w tym momencie z powodu zwykłego zbiegu okoliczności. Nie da się uwalić fizycznie dysku w wyłączonym laptopie, pomijając jakieś silne wyładowania elektrostatyczne, ale to chyba musiałbyś pocierać rękę przez pół godziny o wełnę przed dotknięciem dysku. Spróbuj odpalić np. mhdd i sprawdzić dane SMART jeśli dysk wykrywa BIOS.