Wpis z mikrobloga

@potente: bez różnicy, mam już wysypany piasek i mogę nasypać na to cement i grabiami zmiksować ale pytanie jest czy ta szkoła jest poprawna. Czytałem że jakieś kapilary się później robią w tym cemencie i jest gorzej niż bez, i że plamy od tego cementu tylko wychodzą i już sam nie wiem.
@foxbond: no i widzisz, ja też myślałem że to cebula nie dać i chciałem tak od serca dać łopate cementu na łopate piasku a zacząłem czytać i ździwko bo piszo fachowcy że to błąd i wytrzymałość jest gorsza od samego piachu i nie mozna już później przełożyć tej kostki tak łatwo i będzie o panie a kto to tak #!$%@?ł.
@krokof: nic się nie wyprawia. Nie dasz dobrze ustabilizowanego gruntu to ci się kostka rozpłynie i tyle z tego będziesz miał.
Co do wykwitów cementowych to one powstają z powodu wapna i cementu użytego do produkcji a nie podbudowy. Gdyby to wynikało z cementu w podbudowie to inaczej kostka na paletach nie miałaby nalotów - a czasem ma.
Żeby nie użyć cementu musiałbyś wybrać pół metra ziemi, dać kruszywo z piaskiem,
Krawężniki osadzone na mieszance 1 łopata cementu-4piasku ze żwirem. Czyli generalnie daje cement do piasku. Na 10 m2 rozsypanego piasku tak 2 worki wysypać i grabiami rozrobić na 3-5cm wgłąb?
@mDick:
@krokof: ogólnie to tak 150 kg cementu II 32,5 na m3. Tutaj masz pół metra sześciennego przy założeniu głębokości 5 cm. Więc daj worek więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I staraj się jak najgłębiej to przegrabić. 3-5 cm to stanowczo za płytko. Powinno być 10-15 cm.

3 cm to stabilizacja może pękać. To tak jakbyś zalał 3 cm posadzkę na piasku - nie wytrzymie :)
@mDick: ok, dzięki, daje trzy wory i grabie na 10cm, a jeszcze jedno, jak już ułożę to co zrobić? Ubić na sucho? Polać wodą? Czy najpierw polać, czy nie polać?