Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Urodzić się w biednej rodzinie to jak przegrać życie. Zawsze będziesz odstawać od innych. Wszyscy mają fajne ubrania, samochody, telefony. Jeszcze gorzej kiedy wyglądasz jak siedem nieszczęść i nawet jeśli chcesz to zmienić to nie masz za co. Powiecie że przecież sama mogę iść po szkole coś zarobić. Problem robi się w momencie kiedy jesteś niezaradna i masz problemy z nauką. Doceniam to co mam, że jest co jeść i w co się ubrać ale kiedy patrzy się na innych to ciężko o tym nie myśleć.
#przegryw #feels #przemyslenia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: akado
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Urodzić się w biednej rodzinie to j...

źródło: comment_0ngxHh8fDt7fK42GE68mPr9jstFLMZp0.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
SamotnaEskimoska: Tu OP, zapomniałam kodu
@crazyrazorclaudia: uczę się a i tak mam problemu z przejściem z klasy do klasy. W miarę sensowne oceny mam tylko z angielskiego i historii
@marihlana123: skończę pewnie gorzej jak oni. Na studia nie idę bo nie dam sobie rady, nie mam planów na przyszłość i nie mam za co. Do tego jeszcze niewyleczona fobia społeczna
@choochoomotherfucker: wiem i pewnie w którymś momencie znudzi mi się niewolnictwo za marne
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nawet bez wykształcenia i konkretnych umiejętności da się pracować za normalne pieniądze. Oczywiście dużo zależy od tego, gdzie się mieszka (np. niedaleko mnie jest ogromny, rozwijający się zakład, ludzie dojeżdżają nawet z oddalonych miast, bo pieniądze dobre, a wielkich wymagań firma nie stawia, trzeba po prostu pracować) albo czy ma się znajomości, czasem szczęście. Zawsze też można wyjechać za granicę, na wykopie jest facet, który pomaga w wyjeździe do
  • Odpowiedz
@choochoomotherfucker
@crazyrazorclaudia
Możesz wkładać masę wysiłku w pracę nad sobą i chwała Ci za to człowieku, ale to co pisze Autorka nie jest wyssane z palca. Pozycja startowa KAŻDEGO CZŁOWIEKA ma znaczenie. A już wybitne dla osób przeciętnych. Jasne, że ciężką pracą można gdzieś zajść, ale prawie nigdy tak daleko jak wtedy, gdy masz pieniądze i znajomości. Z tym nie ma co polemizować.
  • Odpowiedz
@mahisna: mialem matke alkoholiczke,moja pierwsza praca to praca w rtv agd gdzie pracowalem za 1600zl. Zdalem mature najlepiej w szkole i poszedlem na filologie angielska,pracowalem nadal tam bo studiowalem zaocznie. Po studich pracowalem jako tlumacz,teraz pracuje w zagranicznej firmie i mam 9600brutto. Pracuje z systeme SAP i odbieram zamowienie na sprzet medyczny we wroclawiu. Wszystko sie da,ofc znajomi mieli mieszkanie za free gdy ja zapieprzalem zeby miec co jesc,ale teraz
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jaki #przegryw, i to jeszcze zwala winę na rodzinę. Znam niejedną osobą z niezamożnej rodziny, która właśnie dzięki temu musiała być bardziej pracowita i zaradna niż jej rówieśnicy. Ja sam pochodzę z wielodzietnej rodziny, ze wsi, gdzie nigdy się nie przelewało, a teraz? #programista15k to dla mnie biedak, a rodziców wspieram finansowo jak tylko mogę.

Weź się do roboty i nie #!$%@?.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: co Ty z tym wykształceniem? Ja nie skończyłam studiów, a bardzo dobrze mi idzie zawodowo. Skończ z wymówkami, działaj zamiast szukać sobie przeszkód. Próbowałaś chociaż coś zmienić czy sama siebie skazałaś z góry na porażkę?
  • Odpowiedz
@katka2017: skoro skupiasz sie na wyliczaniu swoich wad to nic Ci sie nie uda nigdy i sama to sobie gwarantujesz. Znam wielu ludzi, ktorzy pomimo duzych przecienosci bardzo dobrze sobie radza, w tym niepelnosprawnych, grubych, z teudnościami w różnych aspektach życia. Ale jak chcesz, nie bede sie z Toba licytowac, bo to Ty sama musisz soboe wszystko na nowo przemyslec i wiem, ze slowa obcych nic nie dadza. Nikt Ci
  • Odpowiedz
pdk: @OP
Jeśli jesteś aktywnie zainteresowana poprawieniem swojego bytu i wydostaniem się z tego stanu (a nie zwyczajnym narzekaniem i trwaniem w tym "mentalu"), to posłuchaj mnie bardzo uważnie.
Zastanów się co chciałabyś robić w życiu i już teraz wybierasz sobie kierunek na którym chcesz studiować, sprawdzasz ranking uczelni z danego kierunku, bierzesz pod uwagę trzy najlepsze uczelnie i sprawdzasz progi przyjęć. Teraz, wszystko co robisz do czasu zakończenia edukacji jest skupione na maksowaniu matury pod kątem przedmiotów potrzebnych na dany kierunek.
Studia są najlepszym gwarantem podniesienia statusu społecznego, pod warunkiem, że są to studia konkretne, a podczas nich zbierasz doświadczenie zawodowe.
Najbardziej opłacalne branże to:
- medycyna
  • Odpowiedz