Wpis z mikrobloga

@pravs: protection: no.

Nie na dają się. Ogniwa bez zabezpieczenia tylko do regeneracji np. baterii do laptków.

Chodzi o to że nie posiadają układu zabezpieczającego je przed przeładowaniem.
  • Odpowiedz
@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: bierzesz pod uwagę to o czym ja mówie?
Takie akumulatory, o takim wyglądzie i oznaczeniu występują w 2 wersjach. Protected i no protected.

Te zabezpieczone posiadają układ zabezpieczajacy je przed rozładowaniem (i chyba skrajnym rozładowaniem), te nie zabezpieczone go nie posiadają i służą do regeneracji np. baterii laptopowych gdzie jest układ w obudowie baterii laptopowej.

@znienackowy: nie wiem, w ogóle nie spotakłem się z taką duża baterią
  • Odpowiedz
@neilran: e-fajki mają w sobie pełno elektroniki, w tym zabezpieczenie przed przeładowaniem i rozładowaniem. No chyba, że mody mechaniczne, ale kto teraz takich używa?
Z latarkami jest różnie, np. Convoy S2 ma zabezpieczenie przed rozładowaniem. A jeśli latarka takiego nie ma, to trzeba pilnować, żeby nie rozładować, ale to widać po słabnącym świetle, więc na upartego można używać.
Ale jeśli chodzi o ładowarkę, to obowiązkowo musi być procesorowa (czyli z
  • Odpowiedz
@pravs: kolega @neilran wprowadzil zamieszanie bo nie do konca wiedzial jak to teraz sie robi a inni tez roznie pisali wiec pozwole sobie ekspercko podsumowac:
latarka z zabezpieczeniem (np convoy): tak
jakikolwiek epapieros, elektronarzedzia, i inne prądozerne urzadzenia: nie

akumulatory sa tanie bo to jakis chinski wyrob i z mala kontrola jakosci. dlatego w opiniach produktu raz maja 2600mAh a innym razem 1900mAh. cena jest ok i jesli nie
  • Odpowiedz