Wpis z mikrobloga

@Sweet_acc_pr0sa: Tak i jeszcze mam do tego FiiO E10K USB DAC, starocie już ale po prostu je uwielbiam do akustycznych dźwięków - zero chamskiego basu jgóry i dołu akie jest teraz wciskane w każdych nowyszych słuchawkach
@Kasahara: Jak oceniasz sprzęt tej firmy? Mniej więcej ocenę znam bo nie zakupiłbyś do pracy czegoś co nie działa. Sam chciałbym zakupić Macbooka używanego, z jednym ale. Mianowicie: Mam sprzęt działa, wchodzi aktualizacja na sprzęt iii bum, sprzęt spowalnia a bez aktualizacji programy prawdopodobnie działać przestaną? Dobrze rozumiem?
@SwiatowyZawiasMieszkaniowy:

Jeśli zależy Ci na konkretnym programie pod Mac OS i ekosystemie z telefonem to warto. W innym przypadku niezbyt. Jeśli cokolwiek używane chcesz to raczej bież z dyskiem SSD obowiązkowo, bo to najbardziej podnosi szybkość przy podstawowych rzeczach.
@urak666: warto dodać, ze w obecnych czasach ogromnych cen kart graficznych nie przepłaca się za apple x3 krotnie tylko +25-33 %. Właściwie jak popatrzeć na mojego iMaca to cieżko by było jakoś specjalnie taniej dostać monitor z rozdzielczością 5k, i7, SSD 512, 24 GB Ram i 1060 ti (bo chyba 580 ma podobną wydajność). Dodatkowo X lat temu wyrosłem z gier także kompletnie mnie nie jara już PCMasterRace w który się
@Kasahara: O iMacu się nie wypowiem, bo nie korzystałem, ale MacBook przy mojej pracy był po prostu o wiele lepszy, szybszy i niezawodny w porównaniu do niektórych kompów na Windowsie. No i na Macu o wiele się nie trzeba martwić, jeśli używa się 'podstawowych' funkcji komputera. U mnie przy pracy z klientem to był najlepszy wybór, a w domu po prostu podłączałem do monitora i też git.
@SwiatowyZawiasMieszkaniowy: Laptop mam rok, iMaca pół roku od początku ani razu się ani nie zawiesił Mac OS ani nie spowolnił, zero instalowania sterowników, nic póki co się nie dzieje. Mam ubezpieczone na leasing firmowy. Wybrałem m.in z tego powodu że najwolniej tracą wartość po leasingu ewentualnie sprzedam
@GreenFlem: minimum 5 :) Choć dla mnie optymalnie to 7, ale i 9 jest ok. Bez tego bardzo ciężko mi się przegąda neta i ogląda filmy a co dopiero pracuje... 60 to trochę chyba już za dużo :)