Wpis z mikrobloga

Dostalem od dgtmarket.com powiadomienie o zadaniu danych przez KAS. Tresc ponizej:

Szanowny Użytkowniku!

W związku z otrzymanym przez nas od Naczelnika Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego żądaniem udostępnienia danych dotyczących osób korzystających z naszej platformy, czujemy się w obowiązku poinformować Cię o zakresie żądania, jak również kolejnych krokach, które zostaną podjęte przez Spółkę.

Działając w oparciu o Ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej z 16 listopada 2016r. (Art. 45 ust. 1 i 3 oraz Art. 2 ust. 1 pkt 1, 2, 6, 8) Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego zażądał dostarczenia w ciągu 7 dni danych dotyczących m.in.:
- nazw użytkowników i przypisanych do nich danych osobowych
- adresów e-mail, numerów kont bankowych i danych osobowych użytkowników niezweryfikowanych
- historii wpłat i wypłat oraz adresów kryptowalut
- historii transakcji użytkowników

Obecnie żądanie analizowane jest pod względem zgodności z przepisami prawa. Nasz zespół pracuje nad odpowiedzią dla Naczelnika Urzędu.**Odbiegając od kwestii czysto prawnych, wyznaczony termin dostarczenia danych w ciagu 7 dni, w postaci jakiej wymaga Urząd, jest dla nas fizycznie niemożliwe do wykonania, w związku z czym będziemy ubiegać się o wyznaczenie nowego, racjonalnego terminu realizacji żądania.**

Z wyrazami szacunku
Zespół dgtmarket.com

Zrozumialem to tak, ze jeszcze nie przekazali zadnych danych. Dla mnie to akurat w kwestiach podatkowych nie jest problem, bo rozliczam swoje transakcje. Bardziej denerwuje mnie to, ze wcale nie mam ochoty, zeby KAS sobie 'analizowala' moje dane osobowe, transakcje, majac moj e-mail, numery kont bankowych i kryptowalut.

Dane wyciekaja, a pozniej sie dziwic, ze przychodza reklamy srodkow zmniejszajacych penis ;-)

#bitcoin #kryptowaluty
  • 5
@michalskim:

nie mam ochoty

znają moj nr konta i telefonu

xD ty tak serio? przecież państwo wie o tobie dużo więcej, a to że nowa organizacja paramilitarna KAS się pcha po kasę to wina tylko i wyłącznie kupionego elektoratu, na który ma zarobić na twoim garbie :)
@matowoszary: Od weryfikacji jest kontrola skarbowa. Jak beda mnie kontrolowac i cos nie bedzie sie zgadzac, moga poprosic mnie o dokumenty wyjasniajace. W tej chwili wyglada to tak, ze moga do jakiegokolwiek serwisu w Polsce wyslac zadanie z udostepnianiem bazy danych uzytkownikow na podstawie checi przeprowadzenia "analizy"/"audytu", pozniej wiazac ze soba dane wszystkich serwisow. I nie robia tego zadne tajne sluzby w ukryciu, tylko urzad skarbowy, jawnie smiejac sie nam w