Wpis z mikrobloga

@jack-lumberjack: Dokładnie. z Ciekawości wyszukałem artykuł i widać manipulację bo tu chodzi o przyjęty PUNKT ODNIESIENIA w układzie, a tytuł brzmi tak jakby Bosak uznawał, że to Ziemia jest centrum galaktyki, ze to on niby taki zaściankowy i ze średniowiecznym tokiem myślenia.
Co ciekawe wg google pierwsze 3 portale, który opisały ten temat to: WP, na temat i gazeta.pl ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dla zainteresowanych artykuł dra
  • Odpowiedz
@jack-lumberjack: Tylko, że to nadal bzdura. Teoria heliocentryczna posiada matematyczne uzasadnienie punktu centrum. Otóż ruch ciał niebieskich można wówczas określić za pomocą stosunkowo prostych zależności (które to opracował później sam Kepler). Gdyby za centrum układu przyjąć inny punkt (np położenie Ziemi), to sposób obliczania ruchu satelitów naszej gwiazdy (przepraszam, satelitów Ziemi świętej, nieruchomej kolebki ludzkości, gardzącej zmiennością) stałby się kompletnie chaotyczny oraz skrajnie trudny do przeprowadzenia.
  • Odpowiedz
nie kłam


@przynajmniej6znakow: ?_?
to ja jeszcze raz napiszę - w rozumieniu naukowym nadużyciem jest stwierdzenie, że Ziemia krąży wokół Słońca. Prawdą jest, że (pomijając ruch w układzie galaktyki) wszystkie ciała w Układzie Słonecznym krążą wokół wspólnego środka masy, który NIE pokrywa się ze środkiem Słońca, mało tego, od jakiegoś czasu nie znajduje się w Słońcu. (picrel)
Więc nie, technicznie Ziemia nie krązy wokół Słońca i nawet z tym nie handluj
j.....k - > nie kłam

@przynajmniej6znakow: ?_?
to ja jeszcze raz napiszę - w rozu...

źródło: comment_omusyQUspTKMT4QAC5NEEnZ5ZrKTRQ5k.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Ale z ciebie jest manipulator, brzydzę się,


@Pawu1on: widzisz, różnica między nami jest taka, że ja po prostu znalazłem pierwszy z brzegu wpis Bosaka traktujący o temacie, ze świadomoscia, że to nie ma większego znaczenia. Ty osądzając swoją miarą zarzucasz mi manipulację i stwierdzasz, że się "brzydzisz". Czego się brzydzisz?
Poza tym Bosak NIE napisał tego co zarzuca mu WP - czyli nie wzgardził Kopernikiem i jego teorią heliocentryczną.
  • Odpowiedz
@jack-lumberjack: Ziemia krąży wokół słońca - to jest proste stwierdzenie, którego się używa do opisu pewnego faktu. Prostak bosak chciał temu zaprzeczyć, pieprząc głupoty o tym że "nie ma dowodu na to które krąży wokół którego" (czyli: że jest taka możliwość na to, że słońce krąży wokół ziemi). Teraz Ty manipulując próbujesz bronić tego prostaka.
  • Odpowiedz
  • 0
@jack-lumberjack Ej! Ale weź pod uwagę, że nasza galaktyka tańcuje z Andromedą, nie wspominając o innych galaktykach z grupy lokalnej. No i najważniejsze, Słońce, a co za tym idzie i układ słoneczny, nie porusza się w jednej płaszczyźnie w galaktyce tylko wykonuje jeszcze ruch sinusoidalny ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Ziemia krąży wokół słońca - to jest proste stwierdzenie, którego się używa do opisu pewnego faktu.


@przynajmniej6znakow: uproszczone, na które niektórzy zgrzytają zębami podobnie jak na twierdzenie, że "Pi"=3,14.

Prostak bosak chciał temu zaprzeczyć

to jest twoja interpretacja

pieprząc głupoty o tym że "nie ma dowodu na to które krąży wokół którego"

to jest zwykła odpowiedź na twierdzenie, że "Ziemia krązy wokół Słonca" - jak wyżej napisałem podając łatwe źródło -
  • Odpowiedz