Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #dieta #redukcja

Takie kiciochowe pytanie: Jaki polecacie strony do poczytania o zasadach i ułożenia diety redukcyjnej dla faceta w wieku 40+ z nadwaga dużo+? Pytam, bo większość z tego co przeglądam to jakieś dziwne porady typu pani domu, albo porozbijane na fragmenty wątki forumowe. Jakaś strona z kalkulatorem, propozycjami diety bez udziwnień? Wdzięczny będę.
  • 8
@Leel00: jak kolega @bialegomisa: 2xme, chyba można kupić na ich stronie jeszcze, jeśli nie to daj znać to Ci wyślę swoje bo nie używam ;) Dosyć przystepnie napisana książka jak zredukować bebech bez konieczności chodzenia na siłownię czy odwalania 60 min cardio 5x w tygodniu
@PaNaTypa: Co do 2xme, to troszkę muszę ogarnąć temat, bo z samego nicnierobienia, to jeszcze nigdy wagi nie straciłem... ;)Tak z ciekawości - czemu nie używasz?
A co do odwalania ćwiczeń, to tuptam 4x w tygodniu. A co do książek...to wole coś bardziej forum/net
@Leel00: http://www.fiteligent.pl/fitstart/#dieta
IMO najtrudniejsze w diecie będzie liczenie kalorii i planowanie posiłków.
Na początku możesz np. przejadać większość kalorii na samym początku dnia, ale jak będziesz liczyć kalorie i mniej więcej poznasz kaloryczność posiłków to dostosujesz już do siebie.

I fajnie jak posiłki są w miarę zdrowe, dają energię na dłużej i często są bardziej syte, ja jestem niejadkiem i ciężko mi znajdować przepisy - szczególnie na redukcji.
I jeśli nie
@Lewo: Dzięki. Generalnie sam robię żarcie, a "gotowce" kupuję bardzo rzadko (sytuacje awaryjne). Jednym słowem trzeba poznać swój organizm, przewalczyć niektóre przyzwyczajenia i liczyć...przynajmniej na początku. Sprawa wydaj się prosta, jeżeli robi się żarcie tylko dla siebie. Rodzinnie jest troszkę trudniej, ale myślę, że da się to ogarnąć bez problemu. Tak czy inaczej, to trochę czytania i planowania mnie czeka. Dzięki.