Wpis z mikrobloga

Poradźcie proszę jakiego niedrogiego SUVa kupić? Zastanawiam się pomiędzy Hyundai Tucson a Kia Sportage.

-Auta nowe.
-Leasing/Wynajem/Kredyt
-wersja najtańsza (w obu przypadkach 75 tys brutto) + ew dodatki do 5000 zł
-silniki to Tucson 1.6 GDi 6MT 2WD BlueDrive (132 KM), Kia 1.6 GDi 6MT 135 KM
-słaby silnik bo mam 2 małych dzieci i nie wyprzedzam, jeżdżę 90 km/h
-SUV bo za ~2 lata chcielibyśmy mieć trzecie dziecko i auto musi być bezpieczne
-przesiadam się z Focusa 2004, więc najbiedniejsza wersja to i tak duży przeskok na plus
-auto na 3-4 lata i potem coś bardziej wypasionego
-dziennie pokonuję ~20 km, rzadko jakiś dalszy wyjazd

#samochody #motoryzacja
Pobierz AnonimoweMirkoWyzwania - Poradźcie proszę jakiego niedrogiego SUVa kupić? Zastanawiam...
źródło: comment_kldlvRUdofBURidmEw2fr2jNobmvL8mP.jpg
  • 36
skoro małe dystanse nie lepiej jakas benzyna? Chociaż jak na 2-3 lata i leasing to #!$%@?ć turbinę i tak jest gwarancja. Brał bym Hyundai a kia nigdy mi się nie podobała.


@nerana112: przecież GDI to benzyna.. jak będzie chłodził turbo to nic się przecież nie stanie.. dodatkowo pisze, że nie jeździ szybko, więc pewnie turbo nawet nie wykorzysta w pełni..
@AnonimoweMirkoWyzwania: tucson i sportage to praktycznie to samo.. weź przynajmniej
@AnonimoweMirkoWyzwania: Ja jezdze Toyota Verso... auto idealne dla rodziny, wygodne, funkcjonalne... ale dupy nie urywa jeśli chodzi o frajdę z jazdy. Siedzi się wyżej niż w typowej osobówce, trochę niżej niż w SUV. W cenie się zmieścisz jak weźmiesz benzynę, a na wartości niewiele leci. Już kilku znajomych zagadywało, żebym dał znać jak będę sprzedawał. Z plusów - z tyłu ma 3 niezależne siedzenia przesuwne, więc i 3 foteliki da się