Wpis z mikrobloga

Poradźcie proszę jakiego niedrogiego SUVa kupić? Zastanawiam się pomiędzy Hyundai Tucson a Kia Sportage.

-Auta nowe.
-Leasing/Wynajem/Kredyt
-wersja najtańsza (w obu przypadkach 75 tys brutto) + ew dodatki do 5000 zł
-silniki to Tucson 1.6 GDi 6MT 2WD BlueDrive (132 KM), Kia 1.6 GDi 6MT 135 KM
-słaby silnik bo mam 2 małych dzieci i nie wyprzedzam, jeżdżę 90 km/h
-SUV bo za ~2 lata chcielibyśmy mieć trzecie dziecko i auto musi być bezpieczne
-przesiadam się z Focusa 2004, więc najbiedniejsza wersja to i tak duży przeskok na plus
-auto na 3-4 lata i potem coś bardziej wypasionego
-dziennie pokonuję ~20 km, rzadko jakiś dalszy wyjazd

#samochody #motoryzacja
AnonimoweMirkoWyzwania - Poradźcie proszę jakiego niedrogiego SUVa kupić? Zastanawiam...

źródło: comment_kldlvRUdofBURidmEw2fr2jNobmvL8mP.jpg

Pobierz
  • 36
@AnonimoweMirkoWyzwania

SUV bo za ~2 lata chcielibyśmy mieć trzecie dziecko i auto musi być bezpieczne


Aha a w czym SUV jest bezpieczniejszy od np Volvo s60 czy tam. Innego rodzinnego wozidla?

Dla mnie zarówno kia jak i Hyundai są po prostu ciasne w środku jak na swoje gabaryty, ani to rodzinne ani wygodne aby pakować bagaże całej rodziny. Od taka głupia moda która za bardzo nie ma racji jak chodzi o auto
@AnonimoweMirkoWyzwania z tej dwójki brałbym Kia. SUV nie jest w niczym bezpieczniejszy od "zwykłego" samochodu. Uzasadnienie podam jutro, bo nie lubię pisać na telefonie...

PS.

W żadnym z tych aut nie zmieszczą ci się 3 bezpieczne foteliki na tylnej kanapie.
@mDick: kup dobre auto, nie bierz tańszego nieco goowna, widziałem hyundaie w środku i wolabym ... serio... Opla jakby miał coś w tym stylu, też szukam czegoś takiego ale chyba sobie daruję i coś z segmentu D jednak wezmę.
@wsciekly_klapek_zawadiaka no #!$%@?, porównywanie samochodu za 70 i 180 (golasy) - no w #!$%@?, rzetelne jak TVP.

A jakbyś porównał limo za 200k i Suv za 200 k to lima dalej będzie lepsza.

Ja mam pickupa za 200 k. I pickup jest lepszy od suva bo mogę załadować mu tone ładunku i przejechać przez bagno.

To mniej więcej taki sens u Ciebie wychodzi.

@AnonimoweMirkoWyzwania: mozna dostac raka od twojego zapytania. Taki suv to auto klasy kompakt, ktore ma wieksze opony i jest wyzej zawieszone. Plus kosztuje 20 tys. Wyglada na masywniejsze, tak jak ty, gdy zalozysz trzy swetry. Watpie, ze realnie jestes po tym grozniejszy, tak jak suv jest bezpieczniejszy od kompakta. Chcesz wozic dzieci to wez vana, a hyundai jest drozszy od kii, choc oferuja to samo.