Wpis z mikrobloga

#podroze #podrozujzwykopem #teneryfa #hiszpania #kiciochpyta

Mireczki i mirabelki, czy ktoś z was miał przyjemność odwiedzić w ostatnich latach teneryfę :) ?
Zastanawiam się nad odwiedzeniem wyspy, można ustrzelić tanie loty tylko miałbym kilka pytań:
-czy noclegu lepiej szukać na północy czy raczej na południu ?
-czy macie doświadczenie z jakimś fajnym miastem w którym się zatrzymaliście i które byście polecili :) (tak żeby można było wyjść gdzieś na spokojnie wieczorem na jakieś piwko blisko plaży a i żeby było gdzie pospacerować)
- jak zabrać się za organizację wypłynięcia kutrem w celu obserwacji wielorybów :) ?
-i... jak tam jest z imigrantami ? Czy jest ich dużo (czyt. czy jest niebezpiecznie)

Jakąś podstawową wiedzę już z internetów mam (czyli koniecznie wypożyczyć samochód, najważniejsze punkty do odwiedzenia itp.) przy czym na powyższe raczej bezpośredniej odpowiedzi nie znalazłem :P
  • 8
-czy noclegu lepiej szukać na północy czy raczej na południu ?


@Efeljot: Zależy od daty wyjazdu. Generalnie południe pewniejsze z pogodą ;).

-czy macie doświadczenie z jakimś fajnym miastem w którym się zatrzymaliście i które byście polecili :) (tak żeby można było wyjść gdzieś na spokojnie wieczorem na jakieś piwko blisko plaży a i żeby było gdzie pospacerować)


@Efeljot: Praktycznie każde ;). Serio, nie ma to większego znaczenia. Na południu
@Efeljot: południe jest bardziej suche, pustynne prawie, ale rzeczywiście pogoda pewniejsza. Na północy więcej zieleni, wilgoci i może się zdarzyć dzień z zachmurzeniem (ale to takie lekkie chmury, przez które też słońce opala, więc można się zdziwić - kremy z filtrem zawsze spoko).
Imigrantów w sumie brak, jest bezpiecznie. Za to podczas jazdy warto trzymać się przepisów, bo mandaty niezbyt miłe, a policja wyczulona na auta z wypożyczalni.
@Arrival: @sosna119: bardzo uspokoiliście mnie z imigrantami, trafiłem na jakiejś stronie żeby na nich uważać i troche panika :) planuje lecieć w maju i zastanawiam się jak to rozegrać z hotelem :) może faktycznie kilka dni na jednej połówce wyspy a kilka na drugiej.. :)
@kajakkazimierz: w przepisach różnic wielkich nie ma. Na autostradach wolniej i w sumie tyle. Z rondami jest jak w Polsce: jeśli jest znak ustąp pierwszeństwa to ustępujesz, jeśli nie ma to znaczy że masz pierwszeństwo. Ogólnie nie miałem większych problemów z jazdą po Teneryfie. Dla mniej doświadczonych problemem mogą być ciasne ulice w miastach (w La Laguna trudno zaparkować) i kręte, chwilami wąskie drogi w górach, które mi się bardzo podobały
@Efeljot: my wybraliśmy północ ze względu na pogodę - jest ciepło i spoko, ale nie tak, żeby umierać z gorąca. Zdecydowanie jest też bardziej zielono = przyjemniej dla oka :)

jeśli chodzi o wieloryby, to na przykład w Los Gigantes masz mnóstwo opcji - można albo bezpośrednio u obsługi, albo (czasem taniej) w pobliskich biurach podróży. Z reguły masz tam też opcję "zwrot pieniędzy, jeśli nie ma wielorybów".
Żeby dostać się