Wpis z mikrobloga

Norwegia.
Przeglądam Finn.no. Szukam pół szrota do dojazdów do pracy. Nissan Primera z 1999 roku wydaje się być w porządku. Trochę rdzy na progach i masce. Przegląd do listopada 2019. Wymieniony akumulator, olej, filtry. Rozrząd na łańcuchu, pełna historia serwisowa. Ok. Na zdjęciach auto faktycznie wygląda bardzo dobrze jak na swój wiek. 12000 NOK.
Auto stoi w Ski. Kumpel podjechał, sprawdził. Kupować. W niedzielę podpisaliśmy kontrakt przez internet. W poniedziałek miał kasę na koncie. W środę przerejestrowałem go na siebie przez internet 1594NOK. Dostałem miesiąc ubezpieczenia za darmo na start przez internet. Blankiet rejestracji ściągnąłem ze strony urzędu komunikacji. Właśnie jadę odebrać kluczyki. XD kupiłem, ubezpieczyłem i zarejestrowałem będąc w Polsce i nie wychodząc z domu XDDD
#norwegia #samochody
  • 14
  • Odpowiedz
@easy_idle: Eeee, bez sensu. Nie ma to jak przesiedzieć 8h w kolejce w wydziale komunikacji ( ) (właśnie z godzinę temu brałem numerek dla znajomego - był numerek 16 w środku, ja wziąłem 60ty)
  • Odpowiedz
@easy_idle: Btw - warto też przeglądać grupy facebookowe danej miejscowości - ludzie dość często pozbywają się samochodów (zaniedbanych, ale jeżdżących) po cenie złomowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@aksal89: Ludzi pozbywaja sie aut ktore jezdza ale nie przeszly EU kontrol po cenie zlomowania. Z tym ze doprowadzenie auta do pozytywnego preglady jest czasto dosyc drogie i czasochlonne... A moze na lawete, do Polski, zrobi sie i sprzeda znowu w Norwegi...
  • Odpowiedz
@JayCube: Takie rzeczy opłacają się niestety tylko czasem. Ale jak się złapie tanie auto z aktualnym przeglądem to można się trochę pobujać za pół darmo ( )
  • Odpowiedz
  • 0
@easy_idle ja ostatnio dowód osobisty tak wymieniłem. Niestety odbiór osobisty ale to chyba oczywiste przy dowodzie. Tak samo można wiele spraw załatwić w polskich urzędach. Wystarczy podpis kwalifikowany.
Rejestracji pojazdu nie testowałem ale niby niektóre urzędy już to umożliwiają.
Skanujesz i wysyłasz.
https://obywatel.gov.pl/kierowcy-i-pojazdy/rejestracja-samochodu-motocykla-lub-innego-pojazdu#/uzywany/wczesniej-zarejestrowany-w-polsce
  • Odpowiedz
  • 0
@ErroL ubezpieczenie zawsze przez internet bo dużo taniej.
Największy problem widzę z kupnem i wysłaniem przelewu jak nie widziałem samochodu. Ale do uczwiosci Finlandii nam jeszcze brakuje jak całej Europie.
  • Odpowiedz
@easy_idle: kilka miesięcy temu kupowałam na miejscu, fajowo, upatrzyłam auto, pojechaliśmy, pyk-pyk wszystko przez internet, umowa druknięta, dowód przelewu pokazałam od razu, zajęło może z pół godzinki wraz z szukaniem przez sprzedającego zapasowych kluczyków xD następnego dnia do banku po ubezpieczenie, 10 minut, przerejestrować przez neta, parę klików i wszystko, dwa dni później papiery przyszły pocztą. (ʘʘ) Norwegia ma masę plusów, niestety minusy też. :P
  • Odpowiedz