Wpis z mikrobloga

Jak wygląda kwestia rat w sklepie stacjonarnym RTV EURO AGD?
Mogę otrzymać raty na telefon za 1600zł na podstawie wyciągu z konta?
Równie dobrze mogę go kupić za gotówkę ale wolę płacić po 200zł miesięcznie przez 8 miesięcy.
Jak to z tym wygląda? Nie mam żadnej historii kredytowej.
#bank #banki #pieniadze #finanse #zakupy #praca
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Marcinowy: nie pamiętam dokładnie jaka jest granica, ale chyba do 10k są udzielane raty na oświadczenie o zarobkach. Nie musisz nic przynosić po prostu oswiadczasz że zarabiasz tyle i tyle. W niektórych sklepach wymagany jest wkład własny w okolicach 10% ale wydaje mi się że w euro tego nie ma.
  • Odpowiedz
Nie musisz nic przynosić po prostu oswiadczasz że zarabiasz tyle i tyle. W niektórych sklepach wymagany jest wkład własny w okolicach 10% ale wydaje mi się że w euro tego nie ma.


@cfaniaczeQ: Czyli nie muszę pokazywać umowy ani nic? o.O
Tylko oświadczam na papierze że co? Że spłacę czy jak?
  • Odpowiedz
@Marcinowy: z umowami zlecenie jest trochę trudniej niż na uop. Na uop dostaniesz kredyt ratalny po 1 lub 3 miesiącach pracy, na UZ musisz poczekać od 3 miesięcy do 6, a w przypadku kredytu gotówkowego nawet rok.

Każdy bank ma swoje zasady. Dużo zależy też od Twojego wieku, wykształcenia i miejsca pracy. 18 letni chłopak nie mający historii kredytowej będzie miał gorzej od 30-letniego żonatego faceta też bez historii kredytowej.

mBank jest bardzo liberalny pod względem UZ, myślę że jeśli jesteś młody i bez historii to najpierw spróbuj w swoim sklepie stacjonarnym lub na Allegro przez raty Payu - o ile jest jakaś promocja
  • Odpowiedz
@vundo: Dzięki za rozpisanie się :)

Dużo zależy też od Twojego wieku, wykształcenia i miejsca pracy. 18 letni chłopak nie mający historii kredytowej będzie miał gorzej od 30-letniego żonatego faceta też bez historii kredytowej.


Sporo więcej niż 18 i z
  • Odpowiedz
@Marcinowy: tak, prawda.

Wytłumaczenie jest takie, że jeśli często składasz wnioski o kredyt to:
- możesz nagle zadłużyć się i wpaść w pętlę kredytową
- poprzednie wnioski kredytowe były odrzucane i kolejne banki zaczyną myśleć, że coś jest z Tobą nie tak i lepiej Ci nie pożyczać. Jednemu bankowi mogło się nie spodobać Twoje miejsce pracy (bo to mała firma ojca), ale następny bank nie zna powodu odrzucenia - widzi
  • Odpowiedz
chyba że masz nie zapłacone mandaty lub jakieś dhże faktury


@vundo: 2 lata temu dostałem mandat za ''brak biletu'', miałem go w ręce bo kupowałem w automacie, schowałem do kieszeni i zapomniałem skasować ( )
Ale zapłaciłem na miejscu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Squla: @vundo: Jeszcze coś, jak bierze się coś na raty to wciskają Karte Kredytową czy nie?
Brat coś brał na raty w Auchan poprzez ich raty Oney dostarczane przez Credit Agricole i musiał wyrobić Karte Kredytową po czym później nią zapłacił na produkt i tak wyglądały raty że spłacał kartę.
  • Odpowiedz
@Marcinowy Z tym oświadczeniem, to nie zawsze tak lekko, jak koledzy piszą. Wnioski wyrywkowo są weryfikowane, tzn. mogą dzwonić do pracodawcy i potwierdzać dochód. W praktyce, jeżeli masz obawy co do tego, czy pracodawca potwierdzi wszystko z oświadczenia, warto składać wniosek w weekendy, lub wieczorem (kiedy nie ma szans na potwierdzenie danych) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz