Wpis z mikrobloga

Drodzy koledzy z #neuropa czy przeszkadza wam, ze PO zaczyna manipulacje w wyborach? Czy to jest ok, a podniesiecie dopiero kwik jak pis zacznie manipulowac? @kempes @pk347 @lakukaracza_ @adam2a @Andreth @PafnucyMaj @Goofas czy kto tam ma dzisiaj u was dyzur. Z gory przepraszam jesli urazilem kogo moim zawolaniem i prosze w takim wypadku o dodanie na czarna liste. https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,radni-zmieniaja-okregi-wyborcze-aktywisci-wytna-male-komitety,255354.html
#polityka
  • 22
  • Odpowiedz
@lekkonieobecny: To nie jest takie proste. Też na początku uwierzyłam Mencwelowi, ale to naprawdę jest nie jest czarno-białe. Polecam analizę tutaj: https://obywatelerp.org/populisci-i-pragmatycy-w-warszawskim-samorzadzie/

Mencwel ma rację – ilość okręgów wyborczych wzrosła. O trzy. Z 75 w wyborach z 2014 do 78 teraz, co nie jest wzrostem znaczącym. To jedna z miar przesady w oburzeniu Mencwela. Ale w wyborach z 2010 roku było tych okręgów 70. Więc trend nie jest nowością, trwa
  • Odpowiedz
Z tego co się orientuje to robią to zgodnie z prawem.... uwaga teraz będzie zwrot akcji.... który uchwaliło PiS. Gdyby nie zmiana ordynacji wyborczej nie byłoby takiej możliwości.


@lakukaracza_: Nieprawda. Podobne zmiany są przed każdymi wyborami samorządowymi.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Nie mówię, ze masz na nich głosować. (A tym bardziej uchowaj Boże na PiS). Ale prawdą jest, że nie robią nic, czego by nie było w 2014 i 2010, a skutek nie jest jednoznaczny (patrz analiza Kasprzaka).
  • Odpowiedz
i to jest argument, jak coś już kiedyś było to znaczy że nie jest takie złe :D


@stan-tookie-1: A gdzie ja to napisałam? Nie wiem, czy jest to złe, czy nie. Być może jest skutkiem dopasowania okręgów do zmian liczby ludności. Być może faktycznie gerrymandering. Być może trochę tego, trochę tego. Nie wiem. Ty tez nie wiesz.
  • Odpowiedz
Ty tez nie wiesz.


@Andreth: nie wiem ale się domyślam :D
wiara w to że na kilka miesięcy przed wyborami zmienia się okręgi wyborcze przypadkiem i nie ma to nic wspólnego z nadchodzącym starciem wydaje się słabo uzasadniona. Jakby to było np z obowiązywaniem od jeszcze kolejnej kadencji to może, ale jak to ma działać od razu to widzę tu tylko interes partyjny. Co korzystne to takie gierki raczej kończą
  • Odpowiedz
wiara w to że na kilka miesięcy przed wyborami zmienia się okręgi wyborcze przypadkiem i nie ma to nic wspólnego z nadchodzącym starciem wydaje się słabo uzasadniona.


@stan-tookie-1: Ja w polityce nie posługuję się "wiarą". Ostrożna natomiast jestem w dawaniu posłuchu temu, kto głosniej krzyczy. Polecam.
  • Odpowiedz
@lekkonieobecny: po pierwsze jeżeli to zablokuje PiS-owi dojście do władzy w stolicy i innych miastach, nie specjalnie mi to przeszkadza.
Po drugie mam ogromny problem z tymi wszystkimi ruchami miejskimi. Byłem nawet na paru spotkaniach we Wrocławiu z takimi organizacjami i sam za bardzo nie wiem po co oni w ogóle startują? Nie maja absolutnie nic do zaoferowania. Jeden ruch - mniej smogu...spoko ale co dalej? Kolejny, mniej samochodów więcej
  • Odpowiedz
Z tego co się orientuje to robią to zgodnie z prawem.... uwaga teraz będzie zwrot akcji.... który uchwaliło PiS. Gdyby nie zmiana ordynacji wyborczej nie byłoby takiej możliwości.


@lakukaracza_: ahahhahahahahahha co za obłuda. LEGALNIE MANIPULUJĄ OKRĘGAMI WYBORCZYMI. XD
To jest właśnie esencja przekazu opozycji. Zbudować sobie rzesze fanatyków, którzy przyklasną wszystko w obawie przed...!
Demokracja? Kij tam? PRaworządność? Kij tam. To tylko frazesy używane w wojnie przeciw wrogowi. Nas to
  • Odpowiedz