Wpis z mikrobloga

Witam Miraski, próbował ktoś z was używać #dotnetcore 2.0 z MySql? Używam Identity i przy Update-Database dostaje taki błąd:
Failed executing DbCommand (25ms) [Parameters=[], CommandType='Text', CommandTimeout='30']
CREATE UNIQUE INDEX
RoleNameIndex ON AspNetRoles (NormalizedName);
Specified key was too long; max key length is 767 bytes
Uprzedzając pytania zmieniałem długość pól na 128.

@spetz Czy to prawda, że .net core 2.0 nie wspiera Identity z MySql?

#naukaprogramowania
  • 7
@GaHee niestety nie mam pojęcia, nie używam praktycznie baz typu SQL, a jeśli już to jako bibliotekę Dappera. Podobnie ma się sprawa z Identity Server - ma sens dla ogromnych systemów, poza tym przerost formy nad treścią dla standardowych aplikacji wg mnie.
@spetz: Bardziej chodziło mi o AspNetIdentity, a nie o IdentityServer. Po prostu pierwszy raz bawię się w publikowaniem aplikacji i testuje, gdzie mi najlepiej. Póki co Azure najwygodniej, ale App Service w darmowym planie przechodzi w idle po jakimś czasie.
@GaHee to też nie używam :) JWT lub ichnia obsługa ciastek w przypadku aplikacji MVC. Wrzucam aplikację zawsze opakowaną Dockerem i wybieram tańsze rozwiązania niż Azure.
@spetz: Ah, ten mityczny dla mnie docker. :D Póki co mój jedyny kontakt z kontenerem to Create app.yaml and docker file w Google Cloud. Będę dalej szukał, jeśli coś znajdę podzielę się rozwiązaniem.