Wpis z mikrobloga

Witam serdecznie, kończę niedługo studia i interesuję się kwestiami bankowymi i wojskiem. Zastanawiam się gdzie iść do NSR i później na żołnierza zawodowego czy na staż do banku inwestycyjnego.
Jeżeli chodzi kończę studia na uniwersytecie ekonomicznym. Jak myślicie który wybór będzie lepszy? Miał ktoś problem kiedyś z wyborem ścieżki zawodowej? Wbrew pozorom to zadecyduję o mojej przyszłość. Czy studia niezwiązane z wojskiem się przydadza "informatyka w biznesie"
#studia #wojsko #nsr #przyszlosc #zawod #przyszlosc #polska
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@Francisco_dAnconia

@prostymysliciel: tak, wyślą Cię na specjalność strzelca karabinka do tej betoniarni xD na to się przyda kierunek studiów


jeżeli na razie mam studia licencjackie to orientujesz się jak wygląda sytuacja ze studium oficerskim? Warto iść na oficera? Jakie są możliwości? Też mnie gdzieś wyrzucają w jakaś część polski?
  • Odpowiedz
@prostymysliciel: Lubisz klimaty wojskowe (ale chodzi mi o coś więcej niż "lubię obejrzeć Kompanie Braci) czy tylko chcesz tam iść, bo np. w Twojej okolicy 3 tys. jako szeregowy to dobry hajs (tak, nadal są regiony, gdzie to są dobre zarobki). Jeśli to drugie to będziesz się męczył - to na prawdę specyficzna robota. I nie mówię tu o tym, że służby, poligony itp., a o tym jaki tu panuje sposób
  • Odpowiedz
  • 0
@MarMac bardzo serdecznie Ci dziękuję za taką odpowiedź! Jeżeli chodzi o klimat to ciągle mnie to jara w jakimś stopniu. Wiadomo, jak nie pójde i praktycznie nie zobaczę to nie będę wiedział. Zarobki dla mnie 3 tys to jest dużo. Może w moim mieście nie. Ale zaznaczam, że kończę studia i można powiedzieć, że pracowałem w jakiś pracach. Ale raczej to były takie śmieciowe. Dla mnie pieniądz aż tak się nie liczy.
  • Odpowiedz
@prostymysliciel: Zapomniałem o jeszcze jednej opcji. Idąc na mgr zainteresuj się tematem Legii (czy też Ligi) Akademickiej.
Poza tym możesz iść na NSRy, później zawodowy szeregowy, a w międzyczasie robić zaocznie magistra, ale później niekoniecznie łatwo dodrapiesz się kursu oficerskiego.
  • Odpowiedz
@MarMac: @prostymysliciel: Zobaczcie na stronach właściwych terenowo komend uzupełnień kogo szukają, w sprawie finansistów są tworzone nawet broszury rekrutacyjne przez MON. Tak czy inaczej trzeba mieć mgr, a najlepiej być rewidentem lub mieć doświadczenie w księgowości.
  • Odpowiedz