Wpis z mikrobloga

@goof: tutaj pytanie, czy bardziej do kontekstu nie pasuje budynek citroena czy ten na prawo od niego, który bardziej odbiega poziomem detalu od stereotypowego paryskiego budownictwa.
Wydaje mi się że dopóki budynek trzyma się skali urbanistycznej to zawsze "pasuje"
  • Odpowiedz
@goof: Pewnie nie tylko Ty.

Wielu ludzi ma z nowymi budynkami "problem estetyczny". Nie rozumieją dlaczego budynek może tak wyglądać i po co. O dziwo nikt się nie krzywi, gdy do gotyckiego kościoła dokleja się renesansową kaplicę, która swoimi rozwiązaniami w żaden sposób do niego nie pasuje. Jednak Kaplicą Zygmunta łatwo jest się zachwycać, nikt zgrzytów nie widzi.

Ze współczesnymi budynkami jest jakoś trudniej. Wśród przyczyn na pewno znajdzie się możliwość
  • Odpowiedz
@Wynoszony: Bycie dobrym architektem jest względne.
Czy dobry architekt, to ten który zgrabnie obchodzi przepisy, czy ten który robi "ładnie"? Czy jest szablon na ładnie? Jak robi się ładnie? Co to znaczy ponadczasowo? Czy ponadczasowo, to że dobrze się trzyma i woda się nie wlewa, czy że za sto lat będzie się podobać? Dlaczego ludzie dobrze wyglądający w latach osiemdziesiątych, dziś wyglądają śmiesznie? A czy dobry krawiec z lat pięćdziesiątych dziś
  • Odpowiedz
  • 0
@lats: Nie znam się, wiec się wypowiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wydaje mi się, że nie jest tak najgorzej, fasada chociaż podobna, elewacje zawsze można zmienić. Ale to tylko moje zdanie.
  • Odpowiedz