Wpis z mikrobloga

#godelpoleca #muzyka #true30 #rock #polskamuzyka

#21
T.Love - Potrzebuję wczoraj

dobra panowie. co za dużo, to niezdrowo. kończymy z tymi gitarami. czas przyspieszyć. upaść na kolana przed babami. zaraz druga dwudziestka... trzecia setka... kolejna wiosna...

czy wciąż potrzebujesz wczoraj? dzisiaj bym powiedział, biorąc pod uwagę ostatnie przemeblowanie w mojej głowie, że potrzebuje jutra.
już sobie pohałasowałeś? pokrzyczałem za wszystkie czasy, teraz możemy zająć się w końcu tym nieszczęsnym ogródkiem.
nie mówiłeś wczoraj tego samego? to nie byłem ja.
#!$%@? mnie, ale lubię na ciebie patrzeć. wiem.

miałem problem który kawałek T.Love wybrać, ale nie mógłbym tutaj wrzucić
Warszawy i czekać na oklaski.
mimo, że czuje do tej nieszczęsnej stolicy sentyment, to byle
Prymityw może się nią zachwycić...
a z wrzuconym kawałkiem wiążą mnie po prostu dziwne wspomnienia. których specyfika spoczywa na robieniu z życia miałkiego
low-fantasy_ i zmuszaniu do napisania własnego nekrologu...

aż sam się dziwie, że tyle tych gitar w rankingu. gitar ostentacyjnie odurzających intelekt. ale kogo ja chce oszukać? właśnie tym była podlewana moja polskość, w czasach gdy jeszcze mogłem i chciało mi się fantazjować o Pani od polskiego. kiedy tory kolejowe mogłem nazwać moim domem. a pierwszą myślą po przebudzeniu było - "#!$%@?, nigdzie nie idę", a ostatnich myśli przed snem już nie było...
  • 4
@KurtGodel: dochodze do wniosku że coraz cześciej łatwiej jest krytykować klasyke muzyki, rocka, ogólnie to co było kiedys na topie bo... po prostu, jest łatwiej. Zdecydowanie trudniej wielu osobom jest przyznać szczerze ze cos lubią, doceniają coś co jest po prostu zaorane przez radio/muzyke/historię. Długi czas i mnie to przychodziło. I kiedyś pisałem ale... KING MA NAJLEPSZY STORYTELLING W HISTORII POLSKIEJ MUZYKI. Nic tak fajnie nie bawi na imprezach i nic
@Apollo_Vermouth: jak dla mnie to co najmniej 12 groszy. T.Love ma zajebiste kawałki, proste. 100% racji z Kingiem. Do tego jak to skutecznie brzmi na tle takiej "kowbojskiej muzyki", jak piękna, prosta historia opowiedziana przy wódce z ogórkami.
@KurtGodel: Tylko nie płacz prosze. Ale takiego porównania potrzebowałem. Ten utwór brzm iajk idealnie opowiedziana historia przy barze po latach co tam się #!$%@?ło u ziomeczka z klasy. No i walenie wódy z woda po ogórkach, piekna sprawa


@Limelight2-2: Warszawa ma ładną stronę liryczną, widac napracowanie Muńka. Dodaj do tego historię pisania tekstu na obczyźnie, powrót po latach by za zarobiony hajs nagrac płytę... no ładna historia z dobrym utworem