Wpis z mikrobloga

Czy to w dzisiejszych czasach normalne, że pięciolatek nie potrafi rozróżnić żadnej literki (tym bardziej jej zapisać), a jedyne co robi to gra w Mortal Kombat na plejaku?

Na pytanie "dlaczego gra w tak brutalną grę mając 5 lat" jego ojciec odpowiedział "BO W ŻADNĄ INNĄ NIE UMIE". ¯\_(ツ)_/¯

#wychowanie #dzieci #kiciochpyta
  • 102
  • Odpowiedz
@petunya: wyczuwam dwie przesady.
Pierwszą jest to, że głównym zajęciem dziecka jest granie w gierkę.
Drugą jest natomiast oczekiwanie od dziecka znajomości liter w wieku 5 lat. Ja sam dopiero ogarniałem w okolicach 6 lat litery, a czytać płynnie na krótko przed 8 urodzinami. Nie przeszkodziło mi to w solidnym wykształceniu się i rozwijaniu zainteresowań. Prawda jest taka, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie i nie jest to
  • Odpowiedz
@RozmarzonyRepublikanin: Każdy cieszy się z tego, że jego dzieciak zrobił coś lepiej czy szybciej od innych. Ja też byłam przeogromnie wychwalana przez rodziców/babcię, bo czytałam już w wieku 2.5 roku xD

Oczekiwanie znajomości jest jedną kwestią. Drugą jest brak uczenia dziecka takich rzeczy. Niechaj chłopak faktycznie będzie należał do tej grupy, która ma problemy z nauką - przez to, że teraz marnuje czas, później może mieć ciężej (moje zdanie :P
  • Odpowiedz
@petunya: mój 1,5-roczny syn już niektóre litery rozpoznaje, wie też np. że "t" jest w słowie "tata". Jest co prawda szybszy trochę od rówieśników, ale to o czym Ty piszesz to jakaś patologia.
  • Odpowiedz
@petunya: moja 4.5 letnia córka zna już wszystkie cyferki umie napisać swoje imie, zna prawie cały alfabet i jakieś tam pojedyńcze literki alfabetu. Więc raczej nienormalne.
  • Odpowiedz