Wpis z mikrobloga

#sportowiecnadzis

"Kim jest najszybszy człowiek świata?"

Kto przejął tron po wieloletnim królu Usainie Bolcie? Czy jest ktoś godzien tego zaszczytnego tytułu?

Przed rokiem lekkoatletyka straciła nie tylko wieloletniego geniusza biegów sprinterskich i rekordzistę świata na 100 metrów, ale również jedną z najbardziej znanych postaci w świecie sportu. Jak mawiał Włodzimierz Szaranowicz, Usain Bolt był fenomenem socjologicznym, zaprzeczał prawom natury i ustanowił rekord “dwudziestego drugiego wieku”. Nie ma co ukrywać, że na kolejnego takiego sprintera będziemy bardzo długo czekać. Kto wie czy w ogóle ktoś jeszcze pobije kosmiczny rekord 9,58. Razem z odejściem wielkiego Jamajczyka, odszedł termin najszybszego człowieka świata. Zwykło się tak mówić o aktualnych mistrzach świata, jednak na próżno szukać prestiżowego tytułu przy nazwisku kontrowersyjnego Justina Gatlina. Wiele afer dopingowych z udziałem Amerykanina sprawiło, że deprecjonuje się każde osiągnięcie Justina. Od wielu lat mówiąc najszybszy człowiek świata mieliśmy na myśli Bolta, ale teraz? Rekordzista świata i mistrz olimpijski zakończył karierę, mistrz świata…wiadomo. Kim jest ten mityczny najszybszy człowiek globu?

Czytaj więcej... | sportowyekspress.pl

#sport #bieganie #lekkoatletyka
Pobierz MSKappa - #sportowiecnadzis 

"Kim jest najszybszy człowiek świata?"

Kto przejął...
źródło: comment_2ju7WOqVjDClGusORgzZqtPPva6sitdO.jpg
  • 7
@MSKappa:
Nie wiem, ale nieznany mi wcześniej fakt o NFL sprawia, że teraz łapanie murzynów i wywożenie ich do Ameryk przez łowców niewolników jawi mi się w innym świetle. ( ͡° ͜ʖ ͡°)