Wpis z mikrobloga

Ludzie mówię wam jakie jaja. Wziąłem neta światłowód 600Mb/s od vectry. Już przy montażu serwisant mi mówił, że jest Pan pierwszym klientem w tym rejonie, który zamówił 600Mb/s, także tak jak myślałem wyciąga mniej. Cały czas wyciąga 300Mb/s dzisiaj dzwonię do obsługi klienta, a jeszcze przed dzwonieniem sprawdziłem i dalej 300 po kablu, kartę mam 1 gigabit i lapka za 5 tysięcy MSI dla graczy. W każdym razie dzwonie i mówię jaka sytuacja, chcę zmienić abonament na 300Mb bo po co płacić 20 zł więcej i wiecie co mi mówi gostek z pomocy technicznej: " ale pan ma kartę 100Mb/s proszę zobaczyć w stan karty sieciowej, patrzę, a tam faktycznie napisane 100Mb/s" sprawdzam szybkość na speedtest i faktycznie wyciąga nagle tylko 90Mb/s. Zakończyłem rozmowę tym że sprawdzę sterowniki, ale przed tym wziąłem przerzuciłem na inny port i co ? Znowu 300Mb/s. czyli #!$%@?, oszuści z pomocy technicznej żeby się pozbyć problemu, na porcie zrobili mi ograniczenie na 100Mb/s i tak pozbyli męczącego klienta wmawiając że wszystko ok na ich łączach ale mam za wolną kartę. Brawwooo geniusze z helpdesku !!
#vectra #internet #swiatlowody #obslugaklienta
  • 10
@castillo20: coś tu się kupy nie trzyma. Jak pracownik helpdesku mógł zmienić max prędkość Twojej karty sieciowej? Nie jest to możliwe. Sprawdź sobie w ustawieniach karty sieciowej faktyczną prędkość swojego sprzętu i wrzuć screena.
Poza tym co ta Vectra odwala, że kupujesz 600 Mbit/s, a masz połowę. Sam mam światłowód od Orange i u mnie wręcz jest szybciej niż max prędkość z umowy.
źródło: comment_MzxTnCmWMFYysGCgjDe3iIrwHV3IAxsA.jpg
@castillo20 Vectra to #!$%@?, miałem 120 Mb i wieczorami robiło się 1 Mb. Na zgłoszenie odpowiedzieli, że to wina komputera i za opłatą mogą przysłać technika. Gdy ich wyśmiałem, jednak uznali awarię - a za termin usunięcia dali dzień po tym, jak mogę odstąpić od umowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@SebaOnePL Poza tematem co prawda, ale piszesz ze masz światło od Orange. Jak się sprawuje?
@pedopope: mam 300 Mbit/s i jestem bardzo zadowolony. Prędkość w ogóle nie spada, przez 2 lata ani jednej awarii. Sporo też gram po sieci na PC (Rainbow 6 Siege, Assetto Corsa, Battlefield) oraz PS4 (Titanfall 2) i bez problemów, którymi kilka osób straszyło. Umowa kończy mi się jakoś za miesiąc i już nie wracam do kablówki tylko przedłużam z Orange.