Wpis z mikrobloga

Ogólnie to staram się omijać szerokim łukiem #patostreamy ale po filmie Wardęgi zainsteresowałem się tym całym Guralem. Nie będę kwestionował złego postępowania tego typa, widać skłonności pedofilskie i parcie na szkło za wszelką cenę. W tym wszystkim chcę zwrócić uwagę na zupełnie inną rzecz, przeczytajcie sobie wpis Nitrozyniaka na swoim FB.


To między innymi użytkownicy wykopu wykreowali postać Gurala i innych patostreamerów, nie różnicie się niczym od @BOXDEL czy @DJPallaside bo jest to dla was zwykła pożywka. Dla ww. youtuberów darmowy content i nabijacz wyświetleń przez długi czas, a teraz wielcy przeciwnicy i znowu darmowy content i nabijacz wyświetleń. Teraz nawet @sawardega się obudził. Cóż za hipokryzja xD

Najpierw wynosicie na piedestał, donejtujecie, robicie mu wyświetlenia przymrużając oko na rażące zachowania po to żeby za kilka/kilkanaście miesięcy gdy woda sodowa uderzy takiemu patusowi to zniszczyć go do zera. Wszystkie te zachowania, wyzwiska na omegle, nakłanianie do obnażania małolat itd. są to sytuacje sprzed jakiegoś dłuższego czasu. Gdzie wtedy byliście wojownicy internetu i obrońcy ucieśnionych? Cisnęliście beke jaki to super Gural jest.

Quo Vadis Wykop. Z tego serwisu już prawie nic wartościowego nie zostało. A @Moderacja @wykop @a__s @m__b co z tym robi? Nic. Dokładacie do tego wszystkiego swoją cegiełkę zachowując się biernie, tak samo jak to YouTube robi, bo wyświetlenia się zgadzają ( ͡º ͜ʖ͡º)

Kręcicie afery jedną za drugą z tymi patusami a tak naprawdę nic się nie zmienia. Rafonix, Magikal, Rafatus mają się dobrze, za chwile o Guralu zapomnicie i znajdziecie sobie kogoś nowego do szkalowania xD i tak w kółko. Polski YT to dno.

#patostreamy #youtube #gorzkiezale #gural
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zakakaikane po części się zgadzam, sama już kilka miesięcy temu kłóciłam się z widzami gurala o to, jak postępuje ich idol, ale wtedy zostałam zwyzywana. Z drugiej strony cieszę się, że wreszcie ludzie się obudzili i zmienili o nim zdanie, bo to co robił było niesmacze i gdyby nie ci fałszywi youtuberzy i wykopki, to nasz gural nadal by się tak zachowywał i nie widział w tym nic złego.
  • Odpowiedz
@lunaskwar: Tylko że gdyby nie wykopki i dzieci, których rodzicie nie kontrolują co ich pociechy robią, to taka postać jak Gural nigdy nie zostałaby wykreowana. Jest popyt to jest i podaż. Wszyscy ci patologiczni streamerzy to są tępole którzy zagrają tak jak widownia im każe.
  • Odpowiedz
@Zakakaikane teoretycznie tak, ale ludzie nie od dziś lubią oglądać jakieś patologiczne zachowania (choćby Kiepscy- oczywiście nie jest to poziom Magicala, ale i tak są jakieś powiązania), interesują się ludzkimi nieszczęściami i myślę, że prędzej, czy później takie osoby jak Gural zostałyby odkryte, więc niesprawiedliwe jest zganianie winy na rodziców i wykop. Wina jest częściowa, a nawet większa przypada Guralowi.
  • Odpowiedz
@zabujca: kolejny przedstawiciel gatunku
@lunaskwar: tylko że "Kiepscy" to satyra, tam nikt nikomu krzywdy nie robi bo jest to fikcja, a patostreamerzy mają realny wpływ na dzieciaki w internecie i na swoje bliskie otoczenie. W tym całym wpisie chodzi mi o to, że nikt nie patrzy na przyczynę tego zjawiska tylko na skutki. Co musi się jeszcze wydarzyć żeby to wszystko zaczęło być regulowane? Takie treści nie powinny
  • Odpowiedz
@Zakakaikane: Ciekawy wpis. Ale.. z niczego. Zainteresowałeś się dopiero teraz tematem i napisałeś coś od siebie. Nie prześledziłeś starych wpisów na tagu #gural Ja i kilku wykopków już trzy miesiące temu podnosiliśmy alarm, że coś jest nie tak. Było to bezpośrednio po niektórych jego pojechanych akcjach. Efekt był taki, że ja przesiedziałem na banie miesiąc, niektórzy jak Wanzei jeszcze go mają.
Gural miał już ponad 200tys subskrybcji kiedy
  • Odpowiedz
@Zakakaikane ale ja nie mówię, że Kiepscy to prawdziwe życie, tylko o tym do czego ludzie, widzowie mają skłonności. Tak jak mówiłam- sama od dawna wyrażałam swoje niezadowolenie, ale to wszystko się napędza. A jego widownia to dzieci w wieku gimnazjalnym, jak nie młodsze, więc nie ma co się dziwić, że reagują pozytywnie na takie zachowania. Rodzice też nie mają tyle czasu, aby kontrolować wszystko, co robią w internecie. Do tego
  • Odpowiedz
@snierzyn: Może niepotrzebnie generalizuję i wrzucam wszystkich do jednego worka. Masz rację, nie prześledziłem tematu aż tak dogłębnie. Ciężko prześledzić tag który dziennie kilkanaście/kilkadziesiąt wpisów zbiera, aż tak mi się nie nudzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Super że są jednostki które od początku z tym walczą. Tylko ilu was było, a ilu kibicowało jego twórczości dalej przez kilka miesiący? Dlaczego influenserzy polskiego YT sami wcześniej nie
  • Odpowiedz
@Zakakaikane: Dużo osób na to zwracało uwagę na bieżąco, tylko co ja czy inni znaczymy w świecie tych śmiesznych youtuberków? Ja tym gościem brzydzę się praktycznie od samego początku, gdy go zobaczyłem. Ale taki Nitrozyniak nic nie wskórał swoją wypowiedzią na temat tego podczłowieka, to co kilka osób stąd mogło? Dodajmy, że taki @BOXDEL mimo wiedzy o jego skłonnościach pedofilskich kumplował się z nim, to samo Pallaside. To jest
  • Odpowiedz
@Minuta123: Dokładnie, jak zakłamany jest polski jutub, boksdele, palasajdy itd. Im nie chodzi o to że ktoś może ucierpieć wyciągając te brudy tylko najważniejsze są wyświetlenia, dramy i pieniądze. Sami nakręcają ten cały k--------k. Nie mam kompletnie szacunku do osób które budują swoje imperium na cudzym nieszczęściu.

@lunaskwar: Musiałbym znaleźć dokładne statystki albo faktycznie przetrzepać te tagi żeby się odnieść do tego co napisałaś. Nawet jeśli wykop nie
  • Odpowiedz
@Zakakaikane tu się zgadzam, a "świetność" jego kanału możemy przypisać na końcówkę tamtego roku i początek tego, a przynajmniej tak mi się wydaje, że to bicie rekordu najdłuższego streama przyniosło mu największy rozgłos.
  • Odpowiedz
@lunaskwar: jeśli tak jest to zacytuję kawałek wpisu z wyżej, ty piszesz że grudzien-styczen to czasy swietnosci Gurala, a ktos inny:

ok, Wykop go nie wybił, ale też dołożył swoją cegiełkę. Były tutaj okresy w grudniu-styczniu, kiedy ten podczłowiek był wiodącą postacią i doskonale je pamiętam. Moje jednorazowe wpisy, że to cymbał nic nie zmieniały - wtedy atakowano mnie za to.


To jak to jest w końcu? ( ͡º
  • Odpowiedz
@Zakakaikane nie było mnie wtedy na wykopie, a jedynie go przeglądałam, ale na pewno nie była to jakaś duża wojna, bo raczej byłoby o tym głośno i nie ma co porównywać ostatnich tygodni do tego, co było wcześniej. Oczywiście byli jego widzowie, ale nadal pozostaję przy tym, że to nie wykop go wypromował. Zaczęło się to od akcji z madzią, a wszystkie kolejne napędzały tą całą karuzelę, ale to właśnie wykop
  • Odpowiedz