Wpis z mikrobloga

Miałam ostatnio jeszcze jedną refleksję związaną z #zakazhandlu. Wyobrażacie sobie najbliższy sezon wakacyjny, kiedy w drodze nad jezioro czy do znajomych, nie będzie można po drodze kupić piwka i kiełby? Albo nawet loda w rożku podczas letniego spaceru? Moim zdaniem wtedy dopiero nadejdą spore straty dla sklepów, zwłaszcza tych mniejszych. Bo nawet jeżeli ludzie się przyzwyczają i będą robić duże weekendowe zakupy, to pojadą po nie do dużych sieciówek, a nie do pani Zosi, a to właśnie pani Zosia ratowała przed grillowym niedoborem.

I tak, wiem, że właściciel może stać za ladą, ale nie ma co się oszukiwać, że ograniczenia będą, i to spore.
#bekazpisu #handel
  • 197
@wuju84:
No to fajnie że zawsze masz wszystko zaplanowane.
Ale mam nadzieję że masz jeszcze resztki wyobraźni i jesteś w stanie sobie wyobrazić że są spontaniczni ludzie.
Że w sobotę wyjdę na imprezę, zapalę jointa i po powrocie zjem żarcie na piknik.
Albo poznam dziewczynę z którą będe chciał iść na piknik, pomimo ze wcześniej nie miałem planów. (a w lodówce jedynie zupa mleczna).
Albo że z rana kumpel znajdzie wydarzenie
i zrobić mini zapasy na wypadek sytuacji o których piszesz.


@wuju84:
Będę chciał naleśniki to chciałbym se #!$%@? naleśniki zrobić, a nie wcinać suchary z "mini-zapasów".
Sugerujesz że mam sobie zrobić zapasy na naleśniki, zupę, krewetki i cokolwiek na co tylko przyszłaby mi ochota? To lodówka mała. A potem to żarcie wyrzucę.
A co z ww lodami? A co jeśli wracam od rodziny jak PanProgramista? Mam jedzenie w aucie wozić? Czy
@wamaga: po pierwsze smarku jak przerasta cię rozmowa bez obrażania innych to wyp...aj w podskokach do kolegów z piaskownicy gdzie jest to tolerowane. po drugie - dla mnie zamknięte sklepy w niedzielę były już kilkukrotnie w życiu normalnością i nie mam z tym po prostu najmniejszego problemu. w dupie mam to czy chcesz naleśniki, możesz jak dla mnie paść z głodu. a teraz won na #czarnolisto bo obawiam się że twój
@wuju84: Nie chce mi się, ale wytłumaczę to po raz ostatni. Pierwsza kwestia to narzucanie rządu kiedy kto ma robić, zakupy. Widzisz? Ty już się złapałeś

jestem w stanie prowiant na weekendowy piknik mogę kupić w sobotę.


Już nawet nie chodzi o "planowanie" przez rząd, a decyzję, że ludzie nie mogą zrobić zakupów w niedzielę bo UWAGA! Osoby, które PRACUJĄ i dostają pieniądze za siedzenie w tym sklepie powinny spędzić czas
@caos: na studiach dorabiałem w jakimś gównomarkecie ale nie traktuję tego jako doświadczenia w handlu :) Rząd narzuca wiele innych gówien, z którym nie mogę sobie radzić. Z tym jednym akurat da się funkcjonować bez większych problemów, takie mam doświadczenia. Nie wiem masz problem z tym że dla mnie zamknięty sklep w niedzielę nie stanowi przeszkody by zrealizować wypad ze znajomymi na spontanie? Jestem przeciwnikiem zakazu handlu, piszę to ponownie bo
@wuju84: No ja w maju wybrałem się na przejażdżkę rowerową. Trochę zabłądziłem i zrobiłem 30km więcej niż planowałem. Na dworze było +26 w cieniu, a na niebie ani jednej chmurki. Gdyby nie sklepy pracujące w niedzielę, to musiałbym pewnie pić wodę z rzeki (o ile znalazłbym czystą rzekę) albo zabrać ze sobą z 5l wody, żeby nie paść z pragnienia.
@mariecziek: kiedyś ze znajomymi wybrałem się wspinać na wodospad, upał 40 stopni, wodospad oddalony od cywilizacji jakieś 20 km. trudny teren, coś z serii w pusty i w puszczy. wody wydawało się że mamy dużo. teren okazał się trudniejszy niż się spodziewaliśmy, dotarliśmy do wodospadu który okazało się że jest wyschnięty, nie ma po nim śladu. Wody zostało z 3 litry na 3 osoby a w perspektywie powrót tą samą drogą.
Powinno byc tak ze kto chce to pracuje kto nie chce niech nie pracuje bez konsekwencji ale niee #!$%@? nie w tym kraju to by bylo za proste przecież jestesmy #!$%@? wiec jak to tak lepiej zbanowac wszystkie sklepy i jeszcze szukać kolejnych działów w gosp które by wyłączyć w nd bo pan jezus wisiorek jest dumny na szyjce urzedasa z kontroli z wypranym mózgiem a najlepsze jest to ze jesteśmy za
Wyobrażacie sobie najbliższy sezon wakacyjny, kiedy w drodze nad jezioro czy do znajomych, nie będzie można po drodze kupić piwka i kiełby? Albo nawet loda w rożku podczas letniego spaceru? Moim zdaniem wtedy dopiero nadejdą spore straty dla sklepów, zwłaszcza tych mniejszych.


@BarkaMleczna: Mnie do tej pory ciekawi jak mocno taki Orlen lobbował za tą ustawią albo jak mocno wspierał działania ( i majątek ( ͡º ͜ʖ͡º
@BarkaMleczna: No faktycznie tragedia. Nie myślałem o tym w ten sposób, właściwie w ogóle o tym nie myślę. Czekam na więcej waszych refleksji. Dlaczego tagujesz #bekazpisu, jeśli to pis ludzi w #!$%@? zrobił i ma z nich beke?