Wpis z mikrobloga

#gpw #gielda #pit

Mirki, od początku 2017 roku obracam sobie kwotą 10 tysięcy zł na GPW. Dostałem właśnie PIT-a. Rozumiem, że jest to wynik wszystkich moich operacji, czyli kupna i sprzedaży. Wynik jak widzicie nie powala, strata 21 PLN.

Mam jednak pytanie, bo oprócz tych transakcji w ubiegłym roku kupiłem też sporo akcji, które aktualnie zaliczają spadek i mam na nich stratę... Rozumiem, że póki co one mnie nie interesują i to czy będzie z nich strata czy zysk to się okaże dopiero jak je sprzedam, tak? Póki co wykazuję w zeznaniu podatkowym tylko stratę 21 zł z 2017 roku?

PS. a ta kwota 57 tysięcy, to taka kwota obrotu? Żeby mnie nie wzięli w urzędzie za bogatego, mam tam tylko 10k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chicane - #gpw #gielda #pit


Mirki, od początku 2017 roku obracam sobie kwotą 10 ...

źródło: comment_MRb19sdA2uzyxHPz9dNkohtB97wL4Sx3.jpg

Pobierz
  • 16
starty nie odpsizesz jak nie sprzedaleś. Więc jesteś w dupie :P w 2017


@bart_212: nie no żartujesz prawda? przecież wtedy każdy sprzedawałby wszystko w grudniu aby w styczniu odkupić.
no i tak czasami robią. Żeby sobie startę odpisać albo nie wykazywać zysku. Co w tym dziwnego ?:D


@bart_212: nie wiem, pomyślałem tylko że gdyby wszyscy tak zrobili to byłoby niezłe jebnięcie na giełdzie pod koniec grudnia, kiedy to wszyscy wyzbyliby się swoich akcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Chicane: Indywiduyalni tak robią. Fundusze raczej tak nie zrobia bo za cały rok chcą pokazać jak najlepszy wyniik. BO wtedy mają obowiązek publikajci wyników (rocznych). A indywidualni to małe ch u j KI na giłedzie. Więc możesz miec rację. W szczególności widać to na małych spółkach. Popatrz na 4fun TV w grudniu:

jak z 11,50 jebło na 9,5 potem z powrotem wróciło:
https://stooq.pl/q/?s=4fm&c=5m&t=l&a=lg&b=1
@bart_212: Przede wszystkim instytucje rozliczają się z podatku na bieżąco, a nie raz do roku więc nie muszą wyprzedawać akcji w grudniu. Druga rzecz jest taka, że nie ma płynności żeby robić takie manewry pakietami za ileś tam milionów złotych.
@bart_212 @minvt @Chicane Panowie! wprowadziłem Was w błąd, kajam się. Dodzwoniłem się do maklera i powiedział mi, że w kosztach uzyskania przychodu w PIT8C zostały już wliczone prowizje za transakcje kupna/sprzedaży akcji. Trochę wprowadziło mnie w błąd to, że udało mi się "coś tam" zarobić.
Przepraszam! ()
Rozumiem, że póki co one mnie nie interesują i to czy będzie z nich strata czy zysk to się okaże dopiero jak je sprzedam, tak?


@Chicane: Tak

Póki co wykazuję w zeznaniu podatkowym tylko stratę 21 zł z 2017 roku?


@Chicane: Tak, przepisujesz te dane, które masz na PIT.

a ta kwota 57 tysięcy, to taka kwota obrotu?


@Chicane: Tak.