Wpis z mikrobloga

Czy jest ktoś wstanie polecić gitarę elektryczną w przedziale 700-1500 zł dla początkującego? Na ten moment rozeznałem się w markach i brzmieniach i te, które by mnie interesowały to Fender, Epiphone oraz ewentualnie Ibanez. Jeżeli chodzi o dźwięk to najbardziej do gustu przypadł mi Telecaster jednak z tego co widzę najtańsze po 2000, Epiphone są tańsze ale brzmienie też nie takie czyste. Czy np. używana to dobry pomysł? A może jakieś zupełnie inne propozycje w tym przedziale cenowym? Zaznaczam, że na razie kupuję interfejs audio a nie piec bo zależy mi na mobilności.
#gitara #instrumenty
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GrubyBen weź jakiegoś używanego Squiera Tele z OLX i tyle, tylko najlepiej jakby ktoś wpisał w ogłoszeniu że np. był z gitarą na przeglądzie lub ze coś w niej zmienił, bo to znaczy że się znał z minimalnym chociaż zakresie
  • Odpowiedz
  • 1
@GrubyBen To nie wiem gdzie ty szukałes tych tele xD
Wejdź na guitarcenter i tam masz np. Vintage V52 za 1236 PLN
A jeśli kupisz wiosło z aktywnymi przetwornikami, to już nawet rodzaj drewna nie będzie miał znaczenia.
Przede wszystkim w tym przedziale cenowym nie kupuj gitary z ruchomym mostkiem, bo często się będzie rozstrajać przy użyciu wajchy
Używane gitary to ogólnie dobry pomysł ale nie nołnejmy tylko jakieś sprawdzone marki,
  • Odpowiedz
@GrubyBen chłopie, jak chcesz zajebistego Tele w Twoim przedziale cenowym to bierz używanego Telecastera Classic Vibe. Wysoka klasa jak na Squiera, lepsze pickup niż w wersji standardowej, super wykończenie, bardzo wygodne. Nie ma ich za dużo na rynku wtórnym ale jak tylko znajdzie to możesz brać w ciemno.
  • Odpowiedz
@GrubyBen: Yamaha Pacifica 112 i jesteś ustawiony na początek. Od niej sobie zobaczysz co lubisz i czego chcesz więcej od wiosła wg mnie najlepsza na początek. Zawsze ewentualnie u----i można znaleźć innych wioseł trochę lepszych ale do tego lepiej mieć ogarniającego kolegę, który pojedzie z Tobą zobaczyć i ograć gitarkę
  • Odpowiedz