Wpis z mikrobloga

U mnie w miejscowości jest młody śmieszny ksiądz,który podąża z duchem czasu.
Mam go w znajomych na fb (po kolędzie mnie zaprosił) i wlasnie zobaczyłam, ze zaprosił mnie na wydarzenje "DRUGA PARAFIALNA DROGA KRZYZOWA" xD
#gownowpis
  • 41
  • Odpowiedz
  • 47
@WujaAndzej wcześniej był taki ksiądz dla którego liczyło sie to kto ile dał. Ten ma podejście do ludzi i ma poczucie humoru. W niedziele po dniu kobiet kazda Pani w kosciele dostała od niego kwiatka. Bardzo to sympatyczne :)
  • Odpowiedz
@Zabojcza_Rozowa: tak to wlasnie powinno wygladac. Kosciol musi isc z duchem czasu.

W stanach w kosciele murzynki spiewaja radosne piosenki ku chwale Jezusa od kilkunastu lat, ksieza jezdza na hoverboardach, lajki i wydarzenia na FB to pewnie też dawno standard i ludzie nie kojarzą religii z przymusem chodzenia do kościoła, który wygląda jak barokowy budynek, jest w nim tak samo zimno, a w parafii od 50 lat zmienia się tylko samochód
dzek - @Zabojcza_Rozowa: tak to wlasnie powinno wygladac. Kosciol musi isc z duchem c...
  • Odpowiedz
@Zabojcza_Rozowa: U nas też jest taki młody i bardzo ambitny. Jest bardzo uniwersalny- nie dość, że interesuje się Tradycją(jakby ktoś nie wiedział- chodzi o to co przedsoborowe z Mszą po łacinie na czele), to ogarnia społecznościówki i idzie w innowacje.

Największa zaleta? Kazania- widać, że mu się chce. Dlatego młodych i ambitnych księży, którym się chce coś robić i którzy ogarniają rzeczywistość, tym mocniej szanuję.
  • Odpowiedz
  • 3
@vnij do tego dochodza rozne inne aspekty takie jak ciekawe msze, takie na które chce sie przychodzić- z humorem, prowadzenie chóru kościelnego, ogólnie chłop ma super kontakt z parafianami. A ze czasem piwo postawi za ciężką prace w upale to nic strasznego.
  • Odpowiedz