Wpis z mikrobloga

Oglądam sobie #ligaplusextra i tak obserwuję te przebitki ze stadionów, wcześniej Boniek coś mówił w kontekście mistrzostw U20 o infrastrukturze, że mamy stadiony i jest fajnie. Ale #!$%@? z tego jak te stadiony są puste? Nie ma w Polsce kultury "match day". Sam już dawno zrezygnowałem z biegania na stadion i tracenia większości dnia jeśli mogę sobie kulturalnie oglądnąć mecz w domu sam czy z kumplami. Piłka w Polsce bez kibiców nie pójdzie do przodu, kibice nie przyjdą bez lepszej piłki. Krąg się zamyka. #ekstraklasa #mecz #przemyslenia
  • 23
@4d1n: Trochę lat Ci przybędzie i się to zmieni. Masz dzieciaki, robotę, w #!$%@? obowiązków. Wreszcie przychodzi wyczekany weekend i musisz wybrać: stracę większość dnia na mecz czy sobie spokojnie oglądnę te 2h poświęcę przed tv. Czemu "match day" działa w niemcach, UK czy nawet USA(nie w "soccerze")? Bo tam jest cała kaltura, rodziny zbierają się grupą na mecz, mają rok w rok wykupione miejsca na to samo miejsce na stadionie.
@4d1n: Jeszcze Ci dodam, że też tak kiedyś jak Ty myślałem. Jeździło się na wyjazdy, na Waszą stronę Błoń się chodziło, no #!$%@? zaangażowanie pełne. Wszystko się kończy. Kto pozostał z mojego rocznika? Patusy. Część (niewielka) przeniosła się z dzieciakami na pikniki i tłumaczy dzieciakom że te #!$%@? co się w koło sypią to taka część sportu. #!$%@?ę to.
@Xenoth: Tylko, że kultura "match day" nie jest w ogóle związana z poziomem gry, a ze wspieraniem lokalnej drużyny i integrowaniem się z ludźmi poprzez chodzenie na mecze. W 2 Bundeslidze poziom jest porównywalny do Ekstraklasy; w 4, 5 czy 6 lidze angielskiej śmiem twierdzić, że nawet słabszy niż u nas, a jednak ludzie chodzą na te mecze.
U nas głównym problemem jest nie poziom, a nakręcona przez media psychoza strachu.
@Xenoth: Jak masz troglodytów na stadionach, albo jakieś głupawe akcje w stylu wszyscy przychodzą w barwach klubowych. Poziom piłki jest tak śmieszny, że nikt normalny nawet jej nie obstawia u buka. Kluby nazwy miast mają z nazwy, bo nikt nie stawia na "wychowanków" i masz takich "carlitosów". Stadiony są ładne, ale reszta zaplecza kuleje. Jest parę dobrych zmian np."VAR", ale dalej nie widzę sensu jakiegoś angażowania się.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Xenoth: Po części to prawda.Tyle, że ta patola może współistnieć z normalnym kibicem.Nie kibolem i nie pikolem. Na przykładzie Wisły wygląda to tak, że starsi bywalcy po prostu zmienili sektor.Sam kupiłem karnet już nie na młyn ,a na narożnik i chodzi się dobrze.Śpiewasz jak chcesz, a jak nie chcesz to tego nie robisz.Nie musisz się spinać ,że ktoś Ci zwróci uwagę, bo nie machasz łapami 90 minut.Ludzie nie #!$%@?ą się do