Wpis z mikrobloga

Nie ma co się rozpisywać jaka ta sytuacja jest żenująca. #zakazhandlu
Czy są w większych miastach organizowane jakieś manifestacje z tego tytułu?
Przecież to wygląda jak szturchanie patykiem społeczeństwa przez rząd i badanie tego gdzie leży granica.
Nie ma co czekać aż ktoś coś z tym tematem zrobi. Jak zgodnie z prawem zorganizować taki marsz/manifestację?
#bekazpisu, #bekazpodludzi, #wroclaw, #gdansk, #warszawa, #poznan, #krakow
  • 133
  • Odpowiedz
@lukaszzz: proszę o link do tej „ankiety”. Poza tym, chciałabym wiedzieć w takim razie, dlaczego inne zawody musza pracować w niedziele. No jak to? W sklepach mogą się „urodzinniać”, a kierowcy autobusów muszą chodzić do roboty? Podejrzane, nie? A nie, wcale nie, bo ksiądz na ambonie powiedział, że nie. Mówisz, ze dwadzieścia lat temu nie było sklepów w niedziele i super, to ja Ci powiem, ze 100 lat temu nie
  • Odpowiedz
@mnb--: wy przeglądacie czasem swoje kwitki z pensją? może w związku z tym rabunkiem jakieś protesty czy to nieważne bo hurr durr ale jak to PiS zakazuje mnie, przecież mam prawo kupować kiedy chcę
  • Odpowiedz
@FlasH: No jest dokument ale o czym on ma dla mnie świadczyć? Że automatycznie niejaki MSzczerba którego właśnie opinie na ten temat czytałem na wp ma rację? Przecież ten gość już chyba nie potrafi myśleć obiektywnie tylko w kategoriach walki politycznej.

Ogólnie teatrzyk polityczny poszedł w Polsce już tak daleko że niedobrze się robi. Ostatnia rzecz którą teraz zrobię to poświęcając swój czas pójdę na wiec jednej partii żeby szczekać
  • Odpowiedz
@eoeoeo: przecież ci napisałem, czytaj uważnie, chyba że mam ci wypunktować punkt po punkcie

Głównym celem ustawy jest zmiana modelu konsumpcyjnego w Polsce poprzez przywrócenie równowagi między malymi, jednoosobowymi(?) osiedlowymi sklepikami i dużymi sieciami handlowymi. Ponadto (i tu chyba nie powinien być nikt zdziwiony) jest to zmiana pro-rodzinna, podnosząca rangę niedzieli jako dnia świątecznego, pozwalająca (przymusowo bądź nie) spędzić większej liczbie osób dzień bez świadczenia pracy. Zmiany te dotyczą około
  • Odpowiedz
@lukaszzz: czyli dwa (z czego jeden niepewny- jak sam wyżej napisałeś- nie można wywróżyć, czy ta zmiana pomoże czy zaszkodzi małym sklepikom) plusy, przeciwko wielu minusom i się kłócisz? Aha.
  • Odpowiedz