Wpis z mikrobloga

Przeglądnąłem trochę i nie widziałem takiego postu. Tak stwierdziłem że dość długim czasie grania w europkę czas w koncu zrobić to world conquest. Macie jakąś garść porad uniwersalnych? I jakieś panstwo (poza ottomanami i najlepiej jak panstwo ma szybki dostęp do rozwalenia Ottomanów)? Thanks from the mountain
#eu4
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Quentixo: Mamelucy mogą z łatwością zmiażdżyć ottkow. Czekasz tylko aż ottomani zaatakują Albanię, co poskutkuje wojna z Wenecja i jak są osłabieni to ich rozjezdzasz. Na samym początku gry te państwa mają podobną sile militarna.
  • Odpowiedz
@Quentixo: Musiałem zwasalizować circassie bo za mały coring range. Jakie idee wziąłeś pierwsze? Zastanawiam się czy administracyjne czy jakieś militarne bo na 7 pewnie wezmę exploration
  • Odpowiedz
  • 0
@Quentixo Kiedyś próbowałem Timurids---> Mughals. Z ideii chyba 30% core creation cost, na całe Indie permamentne claimy co daje prawie darmowe corowanie plus można szybko osłabić Osmanów i Ming
  • Odpowiedz
  • 0
@Quentixo Nie wiem, nie grałem nimi od tego patcha, ale wydaje mi się, że albo restartować, by przez 10 lat nie umarł ich władca co obniża LD i wtedy natychmiastowo wchłonąć tych wasali co ma się na nie cory, albo wypuścić jednego i po zjednoczeniu się podbić go
  • Odpowiedz