Wpis z mikrobloga

@Maelstrom94: lecisz służbowo czy sam dokonałeś takiego wyboru? Od 10. kwietnia 2017r. jest ostrzeżenie dla podróżujących na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

W związku z wprowadzonym 10 kwietnia 2017 r. stanem wyjątkowym na terytorium całego kraju oraz utrzymującym się zagrożeniem zamachami terrorystycznymi, które mogą być kierowane także przeciwko turystom, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Egiptu – z wyłączeniem wyjazdów grupowych do miejscowości turystycznych położonych po stronie afrykańskiej nad Morzem Czerwonym (Hurghada,
@Zapaczony: te dane z msz są #!$%@? warte. Oni muszą ostrzegać, jeśli w ciągu ostatnich iluś tam lat doszło do chociaż jednego incydentu. Tak samo odradzają wyjazdy na pn-wsch Borneo i w inne miejsca. Ale jakoś spacerów polskimi osiedlami nie odradzają.
@Maelstrom94: jakieś konkrety? Kiedy doszło do ataku? Podpowiem - północny Synaj, tam ciągle trwają walki. Niedawno byłem dwa razy na Synaju, były tanie loty do Ejlatu z Ryanair. Wszystko w porządku, leć, tam na każdym kroku jest policja. Nie ma co się bać.
@Zapaczony: kierowałem się tym ze tam ciepło teraz, a pracodawca śmieć pomimo ze dobrze płaci to z urlopami zawsze jest problem KURŁA. I ci powie ze masz urlop w marcu jak teraz śnieg spadł i w sumie pogoda ni w #!$%@? ni w oko.
Tylko to było 2 lata temu, |:), w 2016. Wejdz sobie na "live war map" na google i sobie popatrz co się dzieje w Egipcie. Są tam same świeże informacje. Do Hurghady ci terroryści nie dojadą. Bardziej się bój naciągaczy :) "My friend, I have a good price for you only" ":)
@noitakto: oczywiście, to są tylko ostrzeżenia i warto sprawdzać u innych źródeł czy dany kraj, dane miasto jest bezpieczne, na co szczególnie uważać, a na co nie. Jednak to nie są dane z dupy.

Osobiście pod względem bezpieczeństwa Egipt dla mnie to gówno i rozsądek odradza mi podróży do tego kraju, jak i wielu innych. I nie przekonają mnie argumenty typu: Grażyna z dziećmi ostatnio była i wrócili zadowoleni.
@noitakto: jak dla mnie, to każdy może sobie podróżować sobie gdzie chce, na własną odpowiedzialność.
Nawet niech sobie zwiedza najgorsze Favele w Brazylii, tam w końcu też jest policja na każdym kroku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Byleby później nie było płaczu i zgrzytu oraz żeby nikt nie ryzykował własnego życia dla takiego turysty.