Wpis z mikrobloga

@nokash: Mireczku, ale ja nie pytam czy ktoś mi zrobi za darmo, tylko czy to realna cena za taką usługę, skoro stalową bramę, kompletną, pomalowaną kupuje w "liroju" za 500 zł. Na ww. rysunku chodzi o dwa skrzydła bramy + furtkę, bez słupków, bez montażu.
@SinShop: wszystko zależy z jakich profili jest ta brama. Co z tego że masz 5 lat gwarancji jak po roku brama Ci się pognie (obciągnie) i reklamacji Ci nie uznają bo powiedzą że wieszałeś na niej ozdoby świąteczne. Znajomy kupił marketową i po 2 latach mu rdza wyszła, gwarancja nie uznana bo była w kilku miejscach porysowana. Zasada jest taka że albo chcesz mieć porządnie i idziesz do ślusarza albo jako
Jak chcesz, ale każdy człowiek, który pobudował dom powie Ci, że lepiej dopłacić i mieć święty spokój niż kupować badziew z supermarketów.


@nophp: ehhh, wiem, ale mentalność Polaka Cebulaka mocno, jeszcze pomyślę, ale 2,5 to gruba przesada. Ślusarze z innych ogłoszeń z alledrogo czy sprzedajemy/olx wyceniają na 1200-1500, te ceny które ja podałem to Krakowskie...
@SinShop: Robię szybką kalkulację:

Słupki - profil 100x100x4, wysokość ponad ziemię na jakieś 1.8m + 1.2m do wkopania * 3szt = 9mb *45zł/mb =405zł
Rama - profil 40x40x3, bramka na szerokość 1m, brama 4m to w sumie jakieś 27mb stali * 13zł/mb = 351zł

Zapewne ktoś się zaraz przyczepi, że przewymiarowane, ale ja osobiście wolę raz wydać, a dobrze i mieć spokój na lata niż narzekać, że za rok wiatr mi