Wpis z mikrobloga

#automatyka
Witam obecnie pracuje na uruchomieniach jako programista PLC w branży automotive. Mam 2 lata doświadczenia i już mnie trochę męczy spędzanie większości czasu na delegacji więc myślałem żeby dociągnąć do 3 lat i zmienić pracę.
Sama praca jest spoko(choć raczej po kilku latach kończy się rozwój) męczą głównie wyjazdy. Co byście doradzili, na co się przebranżowić aby pracować na Śląsku (okolice Gliwice), pracować na miejscu lub ewentualnie być w delegacji maks 50% miesiąca. Zarobki co najmniej 4k pln netto.
Myślałem o utrzymaniu ruchu ale z tego co widzę to monotonna praca i z tego co słyszałem zarobki w okolicach 3.5k
Z drugiej strony czyste programowanie (100% za biurkiem) też po 3 miesiącach by mnie męczyło.
  • 8
@Capital__D: w ur praca wcale nie jest monotonna, jak nic sie nie dzieje to jest czas na heheszki a jak jest awaria to siedzisz do nocy i kminisz jak by tu naprawic, pod duza presja czasu i nerwow bo kazda minuta postoju to strata finansowa. Zarobki dla inzyniera tez wieksze niz 3,5 z tego co sie orientuje ;)
@rrobot możesz coś więcej napisać o dziale r&d. Czytałem kilka ofert pracy ale wynikało z nich że zajmujesz się wszystkim od programowania mikrokontrolerów przez tworzenie dokumentacji i projektowanie maszyn aż po tworzenie aplikacji w C#.
@Capital__D: dokładnie to robisz i wiele innych, zobacz future processing w Gliwicach szukali kiedyś kogoś do pracy z systemami wizyjnymi w sumie opis oferty nie wyglądał tak źle trochę wyjazdów, nowe technologie itp.
@Ferrytyczny: UR po ogarnięciu wszystkich maszyn to przeglądanie mirko - na serio
@rrobot tego w urzędzie właśnie się boję że po wdrożeniu się będzie albo nuda albo poraz setny naprawa tej samej awarii

Co do r&d to trochę dużo wymagań, w większości z nich mam jakieś pojęcie ale zajmowałem się tymi rzeczami hobbistycznie i raczej do pracy byłaby to zbyt mała znajomość a na naukę tylu różnych rzeczy na raz nie mam obecnie czasu. Ale poszukam może na początek starczy że będę ogarniał dobrze
@donio721: To na ile może liczyć inżynier z 2/3 letnim doświadczeniem jako uruchomieniowiec plc, obsługa robota jakieś podstawy. I co ważniejsze czy (zakładam że mówisz z doświadczenia) u ciebie do zadań UR należało wdrażanie czegokolwiek albo robienie czegoś ciekawego poza konserwacją maszyn/ usuwaniem awarii ?