Wpis z mikrobloga

Pasta z czerwonej soczewicy

Składniki:
- 400 g czerwonej soczewicy
- 2 żółte cebule
- 1 słoik suszonych pomidorów
- 1/3 słoika koncentratu pomidorowego
- przyprawy: sól, pieprz czarny, pieprz cayene, papryka wędzona słodka, papryka słodka, papryka ostra, cukier, curry, kurkuma.

Polecamy:
- słoiki z zakrętkami

Przepis:
Soczewicę przepłucz na sitku, przełóż ją do garnka i zalej wodą. Gotuj z niewielką ilością soli. Po ok. 10 minutach, gdy soczewica zacznie się rozpadać, wyłącz gaz i pozostaw ją pod przykryciem na kolejne 10 minut. Na patelnie wlej olej rzepakowy. Podsmaż na nim cebulę, dodaj sól i świeżo zmielony czarny pieprz. Pomidory pokrój na mniejsze kawałki, dodaj do cebuli i podsmaż chwilę. Jeśli ugotowana soczewica jest zbyt wodnista odsącz ją na sitku. Przełóż do garnka, dodaj cebulę, pomidory oraz 1/3 słoika koncentratu pomidorowego. Przypraw: szczyptą cukru, 1 łyżeczką curry, 1 łyżeczką kurkumy, 1 łyżeczką papryki słodkiej i ostrej. Paprykę wędzoną i pieprz cayene dodaj wedle uznania. Całość dokładnie wymieszaj i wystudź. Jeśli pasta jest zbyt sucha dodaj do niej odrobinę oleju z pomidorów lub oliwę z oliwek. Następnie przełóż pastę do słoików.

Smacznego!
... bo domowe jest lepsze!

Zapraszamy:https://blogbrowin.blogspot.com/2018/03/przetworstwo-25-pasta-z-czerwonej.html

#chwalesie #browin #biowin #przepisy #gotujzwykopem #jedzzwykopem
Browin - Pasta z czerwonej soczewicy

Składniki:
- 400 g czerwonej soczewicy
- 2 ...

źródło: comment_RjW7ztfQoUG67F8cT1OV2X27TSwq1xzt.jpg

Pobierz
  • 17
@Miroslav2005: Zblendowanie zmieni trochę postać pasty. Wychodzę z założenia, ze w kuchni nie ma ograniczeń ( ͡° ͜ʖ ͡°) liczy się pasja i fajnie jest trochę poeksperymentować. Do odważnych świat należy! ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Jeśli tylko chcesz trochę zaszaleć z blenderem, to czemu nie.. Osobiście nie próbowałem,
Wychodzę z założenia, ze w kuchni nie ma ograniczeń ( ͡° ͜ʖ ͡°) liczy się pasja i fajnie jest trochę poeksperymentować. Do odważnych świat należy! ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


@Browin: zastanawiałem się kiedyś, czy da się zrobić wino z kiszonej kapusty
@dhMichu: Może tylko trochę powiązane ale przyszło mi coś do głowy co na ta chwile mogę polecić. Ja uwielbiam- kiszona kapusta zasmażana z czerwonym winem. Próbowałeś kiedykolwiek?