Wpis z mikrobloga

Szukam jakiegoś następcy dla #huawei #p9. Zaczął mi się dlugo ładować, spróbuję przywrócić ustawienia fabryczne ale wątpię że nie trzeba będzie go wysłać na gwarancję.

Wiem, P9 to flagowiec (były), w sumie nie chcę go zmieniać, ale jakoś zawsze tak mam, że jak coś nawala to już szukam czegoś nowego. Powiedzcie mi czy warto brac pod uwagę Xiaomi Redmi 5 Plus 3/32? Nie chcę płacić cholera wie ile za telefon, szukam czegoś w okolicach 700-800 zł. Nie jestem audiofilem czy fotografem. W zasadzie apart wystarczy, że będzie robił przyzwoite fotki w dzień. Bardziej zależy mi na płynności działania i dobrej baterii. Do tego podoba mi się ten ekran 18:9 w tym Xiaomi. Co ewentualnie mogłoby mnie rozczarować po przesiadce z P9 na Redmi 5 Plus?
#android #telefony #smartfon #xiaomi #redmi5plus
  • 13
@YOLOmariolo: Nie miałem P9, ale jeżeli oczekujesz tego co napisałeś, to Redmi 5 plus wystarczy. Sam kupiłem go za 550zl z gearbesta (wersja z B20) i oprócz tego, że jest to praktycznie Redmi Note 4 w nowym ubiorze, to szczerze polecam. Co prawda część aplikacji nie obsługuje 18:9, ale nie przeszkadza to zbytnio. Do tego xiaomi w nowych wersjach miui ma dodać gesty znane z iPhona oraz odblokowanie za pomocą twarzy.
@Tesiorka: Właśnie nie wiem czy brać z Chin czy z PL z gwarancją. W sumie z Chin to się opłaca jak nie wpadnie na Vat, a tak to już cena jest porównywalna. Bestcena ma za 699 zł, a u Goldwaya z przesyłką DHL prawie te same pieniądze.
@YOLOmariolo mam okoli 3 tygodnie redmi 5 plus 64/4. Dziala plynnie, bateria trzyma mi ponad 2 dni przy normalnym użytkowaniu (gry, komunikatory, aplikacje społecznościowe, muzyka itd). Nie mam z nim żadnych problemów. Aparat robi w miarę przyzwoite zdjęcia