Wpis z mikrobloga

@Ozor: Weź kolego szukaj od prywaciarza, najlepiej pierwszego właściciela, bo Ci zdrowia nie starczy żeby się użerać z tymi wąsaczami z "autohandlu" gdzie w 99.9% stoi szrot poszpachlowany, pospawany w stodole ze szwagrem.
  • Odpowiedz
@agatuso426:

Pisząc maila do osoby, z którą już się w tym dniu witałeś też piszesz "witam"?

Taki jest szablon maila więc tak należy pisać za każdym razem. Witam nie oznacza że ktoś się z tobą wita piąty raz w ciągu dnia tylko że zachowuje właściwą formę stylistyczną. Czy jak prezes jednej instytucji pisze od dyrektora drugiej instytucji 5 listów (pism tradycyjnych) to przy drugim liście ma już nie pisać Szanowny
  • Odpowiedz
@idiot: ale właśnie udowodniłeś ze "witam" jest w sam raz, jest wyżej w hierarchii niż czołem, "czolem" nie użyłbym w mailu, "szanowny panie" tylko gdy pisze z jakimś prezesem XD natomiast "dzień dobry" przy pierwszym powitaniu. Witam używam gdy chce powiedzieć cześć ale ktoś może sie obrazić lub jest znacząco starszy, nie będę pisał z klientem którego znam 2 lata "dzień dobry" XD a cześć nie wypada - stąd witam
  • Odpowiedz
Ja to tu tylko zostawię:

art. 115 kk

§ 12. Groźbą bezprawną jest zarówno groźba, o której mowa w art. 190, jak i groźba spowodowania postępowania karnego lub rozgłoszenia wiadomości uwłaczającej czci zagrożonego lub jego osoby najbliższej; nie stanowi groźby zapowiedź spowodowania postępowania karnego, jeżeli ma ona jedynie na celu ochronę prawa naruszonego przestępstwem.
  • Odpowiedz
@etui64:

Jeżeli witasz się przy spotkaniu to też nie powiesz do szefa "witam"

Witam to idealne słowo do mówienia szefowi jeśli nie wiesz czy powinieneś mówić do niego cześć czy dzień dobry. To bardzo uniwersalne słowo.
  • Odpowiedz
@pss8888: "Witam" to powitanie takie jak "dzień dobry", natomiast "Szanowny Panie" to zwrot do adresata. Ja za każdym razem zaczynam maile od Maciek, Panie Tomku, Panie Dyrektorze itp. Poza tym mamy oficjalną instrukcję firmową w jaki sposób należy pisać maile i "Witam Pozdrawiam" jest zabronione :)
  • Odpowiedz
@agatuso426:

Ja za każdym razem zaczynam maile od Maciek, Panie Tomku, Panie Dyrektorze itp

w kulturze angielskiej jest to chyba bardzo popularne by zaczynać konwersacje o imienia albo doktora ( ͡° ͜ʖ ͡°)
pss8888 - @agatuso426: 
 Ja za każdym razem zaczynam maile od Maciek, Panie Tomku, Pa...
  • Odpowiedz
Nie piszę się witam tak samo jak nie piszę się włonczam albo wyłonczam mimo to, że niektórzy również twierdzą, że "włonczać i wyłonczać", tak samo jak "wziąść" zaczyna być uzusem językowym.
A więc nie - nie jest uzusem tylko przejawem ignorancji i głupoty wobec ojczystego języka.
  • Odpowiedz
@ewoufa:

Nie piszę się witam tak samo jak nie piszę się włonczam

jestem właściwie pewien że w szkole średniej na technice biurowej mieliśmy witam/pozdrawiam jako standard przy pisaniu e-maili.
  • Odpowiedz
@Ar_0: Niedawno wypowiadał się w tej sprawie jakiś znany polonista i ludziom #!$%@?ło. Witam było od zawsze, jest krótko, sprawnie i nikogo nie obraża. Ale pieniacze zawsze coś wymyślą.
  • Odpowiedz