Wpis z mikrobloga

ale właśnie udowodniłeś ze "witam" jest w sam raz


@uwielbiamnalesniki: Ależ ja wcale nie chciałem udowadniać że jest inaczej. 'Witam' jest akceptowalne, ale - jak słusznie zauważyłeś - w odpowiedniej sytuacji. 'Witam' nie jest synonimem 'dzień dobry'. Jest bardziej poufałe niż 'dzień dobry' i tak też powinno być używane. To ile kogoś znasz nie ma większego znaczenia. Kluczowe są relacje jakie was łączą.
OP napisał wiadomość do kompletnie obcego człowieka.
  • Odpowiedz
@etui64: bo "dzień dobry" wzięło się od przywitania w świecie rzeczywistym, gdzie jest czymś zależnym od pory dnia, ponieważ funkcjonuje równolegle obok "dobry wieczór", używanego jak się można domyślić wieczorową porą. A więc stosowanie w mailach czegoś co jest związane z konkretną porą dnia, a co może być odczytane o dowolnej porze może trochę niepasować. Ja tak to widzę.

poza tym, czy jest jeszcze jakiś zwrot poza "dzień dobry"?
  • Odpowiedz
@idiot: może masz racje ale nigdy nie uważałem witam za jakos strasznie nieformalne powiedzenie, trochę chyba zależy od intencji i sposobu powiedzenia. Zdarzało mi sie na żywo powiedzieć komuś witam i nie czułem ze robię cos zle, nie widziałem tez żeby ktoś sie skrzywił po takim przywitaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) zależy od otoczenia może
  • Odpowiedz
Pisanie do szafa witam świadczy o totalnym debiliźmie jako że forma ta zakłada wyższość piszącego nad adresatem!


@etui64: żaden adresat poza zadufanymi w sobie profesorami wyższych uczelni tak tego nie odbiera.
  • Odpowiedz
jest ogólnie przyjęte że można tak pisać

Tak samo, jak jest ogólnie przyjęte, że można mówić wziąść i włanczać. Podziękuję.


@sorhu: To jak "poprawnie" zaczynać maila? "Moje uszanownie"?
  • Odpowiedz