Wpis z mikrobloga

@twisterro: ale ja nic nie mam przeciwko umowom na okres próbny, irytuje mnie mówienie że na etat sobie trzeba zasłużyć, jakby łaskę robili że dają umowę o pracę i nie #!$%@? na umowie-zleceniu
  • Odpowiedz
Jakie hurr durr. Przesadzasz, nigdzie raczej nie dostaniesz z od razu umowy o pracę, wszędzie masz okres próbny.


@monteskjusz: xDDDDDDDDDDDDDDD

W ogóle okres próbny powinien być zdelegalizowany.
  • Odpowiedz
@Jade: Jakby były niższe podatki to by ludzi brali na umowę o pracę. Inna sprawa, że laska trochę czasu poświęciła na naukę więc ma prawo wymagać trochę lepszej pracy niż standardowe badziewie dla studentów czy ludzi bez fachu.
Największa beka jest, że za granicą do stania na taśmie nikt nie wymaga nie
wiadomo czego i jest ta umowa o pracę...
  • Odpowiedz
Jakby były niższe podatki to by ludzi brali na umowę o pracę.


@Erwos: guzik prawda, braliby na takie umowy, aby zminimalizować koszt i zmaksymalizować zysk.

Teraz żeby pracować w biurze i robić za żywą kserokopiarkę wymagają wykształcenia wyższego, doświadczenia i prawa jazdy kat. b
  • Odpowiedz
Trener Mentalny Coach ICI, Praktyk NLP Konferansjer, Animator, Wodzirej Szkoleniowiec Diet Coach


można było się spodziewać
  • Odpowiedz
@Sanremu wielki pan zycia sie odezwal. Nic nie mowilem o dymaniu wiec wyssales to sobie z palca i wszczynasz gownoburze. No coz poradzic. Wytlumaczylem ze sie pomylilem ale baran i tak dalej bedzie pisal ))¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Jade: no to właśnie o tym mówię, niższe podatki w tym te wszystkie opłaty na rzecz państwa, które generują koszty bo zatrudniasz kogoś na umowę o pracę a nie zlecenie.
  • Odpowiedz
@Jade: z jednej strony to popieram, bo praca na śmieciówce jest do niczego. Z drugiej strony trochę rozumiem pracodawcę - przyjmuje do pracy kogoś nowego, nie ma pojęcia, jak współpraca będzie się układała, czy nowy pracownik nie jest rozszczeniowym dupkiem/złodziejem/leserem. A umowa zlecenie ma swoje plusy, przynajmniej dla mnie, bo nie podoba mi się wiele rzeczy w umowie o pracę na etacie. Kompromisem może chyba być właśnie okres próbny, żeby
  • Odpowiedz