Wpis z mikrobloga

#zakazhandlu
Jak mnie wkurza gdy mowia "hurr durr to daja wolne sprzedawcom w niedziele żeby spedzili dzien z rodzina a inne zawody to nie mogom".
Przeciez tu chodzi o to zeby wlasnie ci co maja wolne nie spedzali niedzieli w galerii handlowej czy innym auchan z dziecmi, a zamiast tego poszli do kina, restauracji czy parku.
Nie pochwalam zakazu handlu ale jak ludzie nie wiedza o co w tym chodzi to poglebiaja debilizm tego wlasna glupota
  • 27
@daczka92 niestety dla wielu ludzi to jedyny sposób na wolny dzień. Nie oceniam co trzeba mieć w głowie, żeby zamiast na rowery, czy do znajomych, udać się do pełnej atrakcji Biedry. Uważam natomiast, że galerie handlowe to dla tych typów ludzi było idealne miejsce i odseparowanie ich od reszty społeczeństwa choć w jeden dzień, było z korzyścią dla wszystkich.
@daczka92 Dalej jest to zakaz, który nie ma sensu. I nie oszukujmy się - zakaz nie powstał, żeby komuś było lepiej. Chodzi tylko o utrzymanie poparcia związkowców i nic więcej. A uderza jak zwykle w ludzi. Bo kasjerzy bardziej #!$%@?, bo każda sobota w pracy, w niedzielę od nocy. Chciałbym zobaczyć to inne spędzanie czasu, może liczą, że im oglądalność TVP urośnie w niedzielę xD
@daczka92: jak mnie #!$%@? jak każdy w tym kraju wie co jest dobre dla innych. Pracuje od pon do pt. od 9 do 19. Sorry ale nie mam już chęci na zakupy w tygodniu. A jak masz dziecko to sobota często jest lekko zaplanowana (niedziela zreszta tez) wiec możliwość zrobienia swobodnych zakupów w niedziele była bardzo pomocna. Uwierz mi ze nie lubię wogole chodzić do sklepu, ale ustawa zakazująca bo ktos
@Kaczuszkaa
@ab11823 dalej nie rozumiecie chyba o czym pisze. Nie ma nic o samym zakazie tylko o tym czemu wg rządzących zostal wprowadzony. Jak chcemy z czyms walczyc to dobrze wiedziec co to jest bo argumenty "to dajmy wszystkim wne, czemu tylko sklepikarze maja spedzac czas z rodzinami" są nie na miejscu.

@Im_CIA jezeli caly cytat to moje slowa to tobie zwlaszcza by sie przydaly korki z czytania ze zrozumieniem
zeby wlasnie ci co maja wolne nie spedzali niedzieli w galerii handlowej czy innym auchan z dziecmi, a zamiast tego poszli do kina, restauracji czy parku.


@daczka92: Co Ty za głupoty piszesz? A dlaczego ktoś nie ma spędzać niedzieli w auchan z dziećmi? Podaj jeden powód.
Do kina może lubi chodzić w poniedziałki, do restauracji codziennie, a do parku we wtorki, środy i czwarki. No więc podaj jeden powód dlaczego nie
@ab11823: Kolego, ja co tydzień jestem na rybach, jakbym mógł to bym codziennie siedział nad wodą, moje dziecko często jeździ ze mną. Więc nie mnie nikt nie nawraca na jakieś swoje teorie jak i gdzie i kiedy mam spędzać swój wolny czas. Wczoraj musiałem wieczorem przeszukiwać lodówki w lidlu bo kurczaka zdobyć wieczorem to był sukces. Pani na kasie mówi że teraz to już luz jest, około południa kolejki do połowy
@pctr mysle, ze to debilny argument ciagle powtarzany, to idz zrobic zakupy w osiedlowym... tu chodzi o np. Kobiety, ktore nie maja innej mozliwosci jak praca na kasie i rypia nadgodziny i do tego niedziele za 2,5k bo Ty szlachcic masz weekend wolny o w niedziele musisz mąke kupic. W niedziele dzieciaki maja wolne to stara w robocie, to jest jedyny dzien kiedy wszyscy domownicy sa w domu.
@Jokker: @Pan_Mirek: @srogie_ciasteczko:
ja pier do le.
czy Wy umiecie czytać czy nienawiść do pisu Wam zaćmiła taką umiejętność. ja pisze o tym dlaczego oni to zrobili a nie że ja tak uważam. jestem przeciwny temu zakazowi. uważam że to paranoja i do prohibicji od tego tylko krok, ale niee. wy czytacie że ja to popieram, jeden z Was pyta sie mnie co mu wolno jakbym to ja wprowadził.
Przeciez tu chodzi o to zeby wlasnie ci co maja wolne nie spedzali niedzieli w galerii handlowej czy innym auchan z dziecmi, a zamiast tego poszli do kina, restauracji czy parku.


@daczka92: I w czym jest niby lepsze pójście do kina czy restauracji od pójścia do galerii i łażenia po sklepach? Przecież to takie samo wspólne spędzanie czasu tylko w innej formie.