Wpis z mikrobloga

Murki, zastanawiam się nad drugim autem w domu, najlepiej minivan z automatem (jedno dziecko here, ale lubimy gdy jest więcej miejsca niż potrzeba, do tego przywykliśmy do automatu). Jest pomysł na takiego c4 Picasso: https://www.olx.pl/oferta/citroen-c4-picasso-1-6-hdi-110km-alufelgi-klimatronik-117tys-przebieg-CID5-IDs22Zz.html

Chwilkę pogadałem z sąsiadem przez płot i odradzaaaaaał diesle bo to koszty będą ogromne (miał coś kiedyś i jak działało to było git, jak przestało to worek złota), lepiej benzynke małą ewentualnie gazować. Nie jestem zielony, rzekłbym że nawet ogarniam troche, kilka aut w zyciu miałem, ale żadnego diesla.... się bać czy może brać? Za i przeciw? Samochód głównie po mieście plus okoliczne miejscowości.

#motoryzacja #samochody #kupujzwykopem
  • 3
@Ardeni Jak po mieście to benzyna. Jednak 1.6 HDi bym się nie bał brać.. Jedna z najlepszych jednostek wysokoprężnych. Gdyby faktycznie miał przebieg taki jak w ogłoszeniu (co jest nieprawdopodobne) z 80 tys km zrobiłbyś bez naprawy.
@Ardeni: W przypadku C4 poszukaj informacji o skrzyniach - występowały dwa rodzaje i jeden był gówniany, a drugi ok, ale nie pamiętam na 100% jak to było z nimi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zdaje się w półautomatach pada sterowanie i mało kto umie to ogarnąć

A diesel jak wyżej zostało powiedziane - ten konkretny jest bardzo chwalony za trwałość. Nie ma się czego bać.