Wpis z mikrobloga

Super zakaz handlu.
Koleżanka, która studiuje dziennie 120 km od domu, wynajmuje z koleżankami mieszkanie, ma czas tylko w weekendy by zarobić pieniądze na życie w obcym mieście. Pracuje jako kasjer/sprzedawca w dużej znanej sieci supermarketów i mówiła właśnie, że teraz, żeby te pieniądze zarobić, musi #!$%@?ć w soboty do północy (sklep jest otwarty 24/7, no oprócz niedziel) i w poniedziałki od północy do 5 rano, wraca do domu, 4h snu i na 10:45 na zajęcia :|

#bekazpisu
  • 105
@megawatt ale póki co nie maja, z powodzeniem można pracować. Byłem w Niemczech, widziałem jak to wygląda. Narzekać zawsze ktoś bedzie, niezależnie od decyzji.
@Arveit: inna strona medalu. kolega moj ma osiedlowy sklep juz od kilkunastulat. niedawno temu otworzyli mu pod nosem kauflanda ( biedronka 300m dalej ale ten kaufland juz jets typowo pod nosem. chlopak po nowym roku narzekal ze cenowo z nimi niwygra bo ma za maly utarg i chyba bezie musial zwolnic swoja pracownice ( wieloletnia zreszta ) i sam pracowac caly czas na kasie, ale zamknie sklep wtedy bo nie bedzie
Jak mi praca nie pasuje to ja zmieniam. A nie placze ze rzad, ze pracodawca wiecej wymaga bo rzad. Pracodawca wcale nie musial zrobic ze teraz wiecej pracy ale kasa mniejsza i mozna robic inbe to dojebmy pracownikom by sie buntowali. Najlepiej niech odejda z pracy. Szybko te wielkie firmy spokornieja.
Rozumiem, że handel to jedyna branża w której można pracować w weekendy?


@Saibot: dla studenta zapewne zajebista opcja, sam tak pracowałem, i to bardzo wygodne. Nie angażujące fizycznie i psychicznie, a kasa leci. Z resztą #!$%@? to kogo obchodzi, ktoś chce pracować, a się mu zabrania. Uprzedzam - dla wszystkich miejsc nie starczy na stacjach benzynowych czy gastronomii.

Co to za usprawiedliwianie swojej niezaradności i to takim bełkotem?


@Saibot: ktoś
@sielkunczik: Niezaradnym nazywam każdą osobę która mówi, że nie da rady albo będzie jej ciężko przeżyć bo będzie zamknięta niedziela. Jeśli ktoś potrafi tylko ciuszki w sklepie układać i nic poza tym to jest to niezaradna osoba i tyle w temacie i nie zaginaj tego bo po prostu to fakt.
@Saibot: tak jak napisałem wyżej - pewnie sobie jakoś te osoby poradzą, ale po co władza utrudnia życie obywatelom? Nie lepiej było rozwiązać to w prosty sposób - w niedziele pracuje kto chce, i może za wyższą stawkę niż w tygodniu. I wilk syty i owca cała.

Jeśli ktoś potrafi tylko ciuszki w sklepie układać i nic poza tym to jest to niezaradna osoba i tyle w temacie i nie zaginaj
@sielkunczik: (i cała rzesza podobnych odpowiedzi) uwielbiam takie wycieczki. Odwrócę, co cie to obchodzi co ktoś uważa? Nie pasuje to nie czytaj

Co ja tu robię ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Co ja tu robię


@Dzibson90: nie pasuje to nie odpowiadaj ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja tylko pokazuje jak idiotycznie ludzie bronia tej chorej ustawy. Nie ze ograniczenie wplywow zagranicznych, nie kwestie ekonomiczne, nie - w koncu mozna isc na spacer, do kina, teatru i muzeum. Jak wiadomo wczesniej gestapowskie patrole wielkich sieciowek wyciagaly ludzi z lozek o 7 rano i wyganialy ich do sklepow ¯\_(ツ)_/¯