Wpis z mikrobloga

Na przykładzie zakazu handlu w niedzielę można zobaczyć jak ludzie potrafią sobie utrudniać życie zamiast ułatwiać. Powstają kalendarzyki wolnych niedziel, których nigdy wcześniej nie było i człowiek jakoś żył. Pojawiają się kolejki w sklepach w sobotę i brak miejsc parkingowych. Człowiek zaczyna się denerwować i frustrować. Ludzie debatują czy zakaz jest słuszny czy nie odwracając uwagę od spraw naprawdę ważnych. Głupawka w telewizji, wypowiadają się psychologowie jak radzić sobie z traumą braku niedzielnych zakupów. Serio! Próbują rozwiązać problem, którego wcześniej nie było. Tak działa każdy zakaz.
#zakazhandlu #przemyslenia #4konserwy #neuropa #dobrazmiana
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@grim_fandango myślałem ostatnio o tym jak słuchałem kolejnego debilnego wywiadu z jakimś politykiem który nie mówił dosłownie nic konkretnego.
Powinien powstać jakiś system ewaluacyjny polityków. Wskaźniki, które określa obiektywnie, czy ludziom jest lepiej czy gorzej. No nie wiem, wartość nabywcza pieniądza, stopień bezrobocia, stopień wolności gospodarczej, obciążenia fiskalne i tak dalej. Zamknięty zbiór wskaźników, według których jest rozliczana partia rządząca. I wtedy takie wywiady byłyby bez p---------a o niczym tylko: w
  • Odpowiedz
Ludzie debatują czy zakaz jest słuszny czy nie


@grim_fandango: Mądrzy po szkodzie.
Teraz to sobie mogą debatować do usranej śmierci, podczas gdy było podnosić głos zawczasu.

Jak widzę, że ogrom Czechów pikietuje - bo jakiegoś komucha rządzący chcą ustawić na stołku - i popatrzę o co i ilu polaków skanduje, to aż ciśnie mi się na usta, że faktycznie zasłużyliśmy na los bycia dojnych owiec ( ͡° ʖ̯
  • Odpowiedz
bo w polsce mieszkają zwierzęta, w Niemczech od dawna sklepy są zamknięte w niedziele i jakoś ludzie organizują to zajebiście


@PAT0S: Tak to organizują, że w niedziele były masowe wycieczki Niemców do polskich sklepów w rejonie przygranicznym.
Dlaczego chcesz zabierać ludziom swobodę pracy oraz swobodę zakupów? Dlaczego uważasz, że wiesz lepiej od społeczeństwa?
  • Odpowiedz
Tak to organizują, że w niedziele były masowe wycieczki Niemców do polskich sklepów w rejonie przygranicznym.


@mroznykasztan: wykopki żyją nadal we własnym świecie, polant strok XDDDDD
piszesz o jakimś rejonie przygranicznym gdzie na wschodzie niemiec są dużo niższe prace i ludzie po prostu jeżdzą żeby taniej kupowac. Ja piszę o całokształcie, że tak jest od dawna w Niemczech i po prostu ludzie robią zakupy wcześniej i jest to całkiem normalne.
  • Odpowiedz
@PAT0S mieszkam w Niemczech, coraz czestsze sa dyskusje o bezsensie tego zakazu handlu w niedziele. Zreszta zobacz sobie jak wyglada dowolny sklep na dworcu w niedziele w Niemczech, w kolejce trzeba stac prawie godzine.

Mam nadzieje ze ten zakaz zniosa - w Niemcach i w Polsce.
  • Odpowiedz
Zreszta zobacz sobie jak wyglada dowolny sklep na dworcu w niedziele w Niemczech, w kolejce trzeba stac prawie godzine.


@Wandsbeker: W sumie mieszkalem tylko w Hamburgu, Monachium i we Frankfurcie, to nie wiem. Może to za małe miejsca żeby widzieć godzinne kolejki na dworcach.
  • Odpowiedz
Kiedy ludzie w końcu zrozumieją, że podawanie przykładu sąsiada z dużo lepszymi zarobkami jest argumentem z d--y? Chcecie być jak zachód? To może jeszcze imigrantów przyjmijcie?
  • Odpowiedz
Na przykładzie zakazu handlu w niedzielę można zobaczyć jak ludzie potrafią sobie utrudniać życie zamiast ułatwiać.


@grim_fandango: To pokazuje tylko i wyłącznie że dzisiejsze społeczeństwo nie wybiega myślami dalej i nie potrawi zaplanować więcej niż jeden dzień.

Powstają kalendarzyki wolnych niedziel, których nigdy wcześniej nie było i człowiek jakoś
  • Odpowiedz