Wpis z mikrobloga

1. Kto zlicza zwierzęta na danym terenie i w jaki sposób?

@Vvornth: Aaa! Zapomniałem jeszcze o sposobach. Najbardziej wiarygodna i skuteczna inwentaryzacja to obserwacja całoroczna. Oprócz tego jest metoda pędzeń, liczenia tropów, taksacja pasowa, liczenie z powietrza - kiedyś paralotnie, teraz coraz częściej drony, liczenie z powietrza przy użyciu termowizji.
  • Odpowiedz
A co to ma za znaczenie? Wystarczy elementarna wiedza na ten temat i całoroczna obserwacja danego obszaru.


@Nitro_Express: Chyba sobie żartujesz. Osoby, które mają regulować funkcjonowanie ekosystemów, chronić jedne gatunki, introdukować inne, opierają się tylko na elementarnej wiedzy i obserwacji ? Cóż, w takim razie nic dziwnego, że to wszystko wygląda właśnie tak, jak wygląda.
Vvornth - > A co to ma za znaczenie? Wystarczy elementarna wiedza na ten temat i cało...

źródło: comment_Ufz0T272CqfeEGwwK7I4g7xbQPRiLZt9.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
A jeszcze mam takie pytanie, @Vvornth. Takie z czystej ciekawości. Serio nie wiedziałeś kto decyduje ile czego trzeba odstrzelić na danym terenie? Czy byłeś przekonany, że myśliwi o tym decydują i potem mógłbyś pisać zarzuty, że sami ustalają ile czego ustrzelą?
  • Odpowiedz
@Vvornth: Oczywiście to co pisałem o ALP to tylko duże uproszczenie. Tam się decyzyjność najczęściej kończy, ale swoje do powiedzenia mają jeszcze RDOŚ i MOŚ.
W całym tym łańcuszku koła akurat mają najmniej do decydowania.
  • Odpowiedz
@kamyczeq: oho, następna Kinga Rusin, zero wiedzy ale opinia twarda jak stal. Nie można sobie strzelać do czego chcesz i kiedy chcesz, wszystko ma swoje zasady. Ilości są regulowane właśnie odstrzałem oraz opieką, ma to za zadanie zachowanie równowagi w ekosystemie a odstrzał też minimalizację szkód rolników.
  • Odpowiedz
@Maelstrom94: jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają ci, co się gówno znają
@arczer: jak Komorowskiemu w kampanii wyborczej 2010 zarzucano, że strzela do zwierząt, myslałem że doszliśmy w tym temacie do absurdu. O ja naiwny ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz