Wpis z mikrobloga

MPK


@dog_meat: o ile sie oreintuje to miasta nie mpk. Miasto jest odpowiedzialne za sprzedaz biletow, rozbudowe sieci itd, mpk to podwykonawca realizujacy uslugi transportowe.
Wydaje mi sie ze te dane powinny byc dostepne jako informacja publiczna.
Byl napewno przetarg na ten system.
Kwestia dokopania sie, albo napisania odpowiedniego pisma o dostep do tych danych.
  • Odpowiedz
  • 0
@PurpleHaze powiesz o tym coś więcej? jaka umowa z mennicą? i jakim cudem utrzymanie starego systemu miałoby być droższe niż wymiana całego systemu na nowy? takie to trochę jakby nie logiczne
  • Odpowiedz
@Kic3k: A czy ja pisze ze mialoby byc drozsze? Mogloby swoje kosztowac, to jest prosty uklad, wynajem urzadzen, bo ani biletomaty w pojazdach ani stacjonarne nie nalezaly do miasta. To jest sprzed mennicy wynajmowany. Jesli konczy sie umowa, to trzeba ja renegocjowac wiec jak myslisz, mennica zysk odda za bezdurno, a macie bo wam sie nalezy? :)

Zwroc uwage na tabelke ktora opisuje przetarg z konca 2016 roku, co jest i
  • Odpowiedz
  • 0
@PurpleHaze to nawet nie wiedziałem że to było wynajmowane, byłem pewny że to własność miasta jest, najbardziej boli zablokowanie skycash, inaczej zmiana systemu byłaby tylko zabawna a tak to jest dość uciążliwa
według tej tabeli z przetargu druga aplikacja mobilna ma być włączona dopiero za rok? a jeżeli im się nie uda to dopiero za 2 lata xd
  • Odpowiedz
@dog_meat @Kic3k tak jak pisał @PurpleHaze wszystkie biletomaty są własnością mennicy , jeżeli system miał by zostać w tej samej formie jak teraz to , by musieli podpisać umowę z mennica bez przetargu , ale wtedy by była jazda że brak przetargu , no i żeby było taniej musieli by zostawić stare urządzenia , które działają prawie 24/7 , wiec pewnie niedługo zaczną się psuć ekrany dotykowe , paypasy itp. więc mennica
  • Odpowiedz